Кияни вимагають від Кличка не заганяти Либідь в колектор: петиція вже набрала голоси

На сайті Київради набрала необхідну для розгляду міською владою кількість голосів відозва з вимогою заборонити закриття київських річок у колектори та переглянути детальні плани територій, які цьому суперечать

Петиція Віталій Кличко річка Либідь
Детальний план території щодо Деміївської площі у Києві було прийнято 4 липня Київрадою в інтересах забудовника ТРЦ Ocean Plaza

На сайті Київради набрала необхідну для розгляду міською владою кількість голосів петиція з вимогою заборонити закриття київських річок у колектори. У тексті закликають розвивати давні річки столиці, а детальні плани територій (ДПТ), які цьому суперечать – переглянути. Також петиція вимагає зберегти річище річки Либідь відкритим і напрацювати стратегію його відновлення та перетворення на безпечну й привабливу міську водойму.

Петиція набрала необхідні 6 тисяч голосів лише за два дні з моменту створення. Її автор згадує, що Київрада затвердила ДПТ, за яким Либідь планують закрити у бетонний колектор під залізничним шосе і облаштувати дорогу на місці річки. Але, як стверджується у тексті, таке рішення суперечить принципу покращення якості життя в місті та не відповідає інтересам громади.

На думку автора, Павла Шатохіна, будівництво на території річки Либідь без урахування екологічних аспектів і перспектив розвитку громадських просторів, а також закриття річки у колекторі може призвести до руйнування "вісі громадської активності", що ведеться вздовж берегів Либеді, екологічних проблем та неконтрольованих підтоплень, а також - загалом - до погіршення якості життя киян.

Натомість у відозві до міської влади наполягають на необхідності ревіталізації річок (і серед них, зрозуміло, також Либеді). Автор переконує: відкрита вода охолоджує місто в умовах екстремальної спеки, стає осередком комерції з коефіцієнтом повернення інвестицій до 700%. Також річки, що безперешкодно і відкрито течуть містами, є простором для відпочинку, прогулянок, спорту тощо, а ще, вони підтримують різноманітність екосистеми, забезпечуючи середовище для риб, птахів і рослин.

Активісти оскарживатимуть через прокуратуру скандальні рішення Київради

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що скандальні рішення Київради від 4 липня, серед яких - прийняття детального плану території, який дозволяє сховати під землю частину річки Либідь, столичні активісти оскаржують у прокуратурі. Також йдеться про забудову частини знаменитого "дворика з воронами" на вул. Рейтарській у середмісті.

Також ми розповідали, що того ж дня депутати Київради продовжили дію договорів оренди для трьох ділянок у Голосіївському районі столиці. Йдеться про поновлення договорів для ПАТ "Київська овочева фабрика", що планує масштабну забудову в урочищі Самбурки. Насправді ж будівництво планує компанія KAN Development Ігоря Ніконова - забудовник входив у команду нинішнього міського голови, Віталія Кличка, і вже встиг попрацювати його першим заступником у КМДА.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

КИЇВ: Останні новини

У соцмережах пишуть про радіоактивну хмару з Чорнобилю у бік Києва: що відбувається насправді

Скоро не буде кому працювати: в Кличка скаржаться на кількість кримінальних проваджень проти посадовців КМДА

Сподіваємось, скоро будете тут вже вдома: друга людина у Ватикані приїхала до київського костелу св. Миколая

Ще один шляхопровід у Києві відремонтують за майже півмільярди гривень: де саме він розташований і що зроблять

Світлофори зроблять розумними: Київ закупає дорожні контролери за майже 11 мільйонів гривень

Елегантне рішення проблеми з Садибою Зеленських: власник підписав папір про відновлення будівлі

Знеструмлюють ще активніше: що буде зі світлом у Києві 23 липня

У селі на Київщині встановлюють сучасну сонячну електростанцію вартістю майже 3 млн грн

У Києві таксисти увімкнули дощовий тариф: наскільки здорожчали поїздки

Поліція проводить трус у КМДА через трагедію на канатній дорозі у Києві

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube