Ще одне місце для риболовлі: Кличка просять створити паркову зону замість занедбаних Совських ставків

У петиції, поданій на сайті Київради, міського голову просять перетворити місцевість навпроти ставків, нині занедбану і доволі забруднену, на парк відпочинку та зону реабілітації для військових, на кшталт тієї, що побудувало місто на Оболонському острові

Совські ставки петиція Віталій Кличко
Зліва - актуальний стан Совських ставків, справа - рендер, створений активістами ще 2018 року з візуалізацією їхнього проєкту створення Совського екопарку

Громада Солом'янського району звернулася до міської влади з проханням про перетворення занедбаної нині території Совських ставків на сучасну паркову зону за прикладом нового прогулянкового маршруту на Оболоні. Серед аргументів - необхідність десь проходити реабілітацію для поранених захисників столиці та ветеранів. Водночас звернення є своєрідним тролінгом міського голови Києва, адже ставки є предметом давньої суперечки між забудовниками та місцевою спільнотою.

Про необхідність створити сучасну паркову зону на місці Совських ставків йдеться у петиції авторства киянина Олексія Кошевця. Це людина, відома у вузьких столичних колах - на позаминулих місцевих виборах він балотувався від Радикальної партії Олега Ляшка до Київради, втім, обраний не був, і надалі працював вже помічником для нардепа від цієї ж політсили у Верховній раді, Дмитра Лінька.

"Багато ветеранів, поранених військових, а також сімей з дітьми, які змушені були переїхати з зон активних бойових дій, потребують підтримки у фізичному та психологічному відновленні. Звертаємося до вас із проханням перетворити занедбану територію Совських ставків на сучасну паркову зону, яка стане місцем спокою, відновлення сил та відпочинку", - зазначив киянин у петиції.

Також Кошевець розписав, які саме локації можна створити поряд з Совськими озерами. Крім традиційних місць для прогулянок, вважає він, це - зони активного відпочинку (наприклад, зайняття спортом), дитячі майданчики, а також спеціальні зони для релаксації, адаптовані для потреб людей з обмеженими можливостями.

"Це вклад у здоров'я та відновлення наших захисників, підтримку сімей, що пережили втрату або були змушені залишити рідні домівки. Парк стане символом нашої вдячності їм і місцем, де вони зможуть знайти сили йти далі, навіть у цей важкий час", - резюмує киянин.

Активісти проти великого бізнесу

Цікаво й те, про що змовчав автор у своїй петиції. З 2008 року не припиняються спроби великого будівельного бізнесу Києва провести рішення про забудову берегів Совських ставків. Зокрема, ТОВ "Господарник", власником якої є депутат Київради Ігор Баленко (широкому загалу більше відомий, як голова Спостережної ради ПрАТ "Фуршет" - а це мережа магазинів "Сільпо" та "Фуршет" по всій країні).

У 2017-2018 роках між активістами, що наполягали на збереженні Совських ставків, та "Господарником" Баленко йшла справжня війна: залучали "тітушок", ті-таки петиції та публікації в медіа. Зрештою, місто ніби повернуло землю собі через суд, але в апеляційній інстанції Баленко відстояв власні інтереси.

Позиція ж Ігоря Баленка така: поряд із Совськими ставками та безпосередньо на них відбувається екологічна катастрофа, частина фекалій з каналізації потрапляє у воду. Щоб очистити території, потрібні чималі вкладення - у міста коштів немає. А його компанія якраз виграла конкурс на забудову (і реновацію ставків), оголошений ще за часів мера Леоніда Черновецького.

Врятувати Китаїв від забудови та витягти річки з колекторів: які петиції набирають голоси

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що на сайті Київради набрала необхідну для розгляду міською владою кількість голосів петиція з вимогою заборонити закриття київських річок у колектори. У тексті закликають розвивати давні річки столиці, а детальні плани територій (ДПТ), які цьому суперечать – переглянути. Також петиція вимагає зберегти річище річки Либідь відкритим і напрацювати стратегію його відновлення та перетворення на безпечну й привабливу міську водойму.

Також ми розповідали, що на сайті Київради набрала необхідну кількість голосів петиція з вимогою зберегти від забудови Китаївський археологічний комплекс. Кияни просять не продовжувати оренду землі для забудовника, який хоче зводити житло у пам’ятці національного значення. Причому пропонують цікаве рішення - розширити межі Національного парку "Голосіївський" на територію Китаєва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube