УПЦ виграла апеляцію у справі про знесення храму-МАФу на Десятинці: що буде далі

Північний апеляційний госпсуд Києва скасував попередню ухвалу суду першої інстанції, який залишив без розгляду скаргу на, буцімто, незаконні дії з боку державного виконавця, що зносив незаконно збудовану церкву УПЦ на Десятинці

Храм-МАФ Десятинна УПЦ суди
Демонтаж храму, збудованого у середині "нульових" біля фундаменту Десятинної церкви, тривав одну ніч

Північний апеляційний госпсуд Києва 1 жовтня задовольнив апеляцію УПЦ у справі про знесення "храму - МАФу" біля фундаменту Десятинної церкви та Національного музею історії України, поряд з Пейзажною алеєю у Шевченківському районі. Саме знесення відбулося у дуже стислі терміни в ніч з 16 на 17 травня 2024-го. Суд скасував попередню ухвалу Госпсуду Києва, який залишив скаргу на, буцімто, незаконні дії з боку державного виконавця, що зносив церкву, без розгляду.

Про рішення Північного апеляційного госпсуду столиці повідомив адвокат, який захищає інтереси УПЦ, Микита Чекман. За його словами, саме засідання пройшло 1 жовтня, і суд задовольнив апеляційну скаргу "релігійної громади Десятинний храм Різдва Пресвятої Богородиці", та скасував ухвалу Господарського суду Києва, якою залишили без розгляду скаргу на незаконні дії державного виконавця.

"Суд апеляційної інстанції врахував доводи релігійної громади, та скасував рішення першої інстанції, направив справу на повторний розгляд. Ми вважаємо, що дії державного виконавця, який самовільно залучив суб'єкт господарювання для проведення знесення храму, є незаконними. Ми розуміємо, що це не поверне храм, який було відібрано і свавільно знищено, але вважаємо, що всі, хто брав участь у цих незаконних і свавільних діях, повинні нести відповідальність і перед богом, і перед законом", - сказав Чекман у відеозверненні на своєму Telegram-каналі.

Також адвокат додав, що тепер громада планує доводити незаконність дій державного виконавця у першій інстанції. Зазначимо, що захист храму - МАФу на Десятинці був важливим "політичним" та мобілізаційним заходом для УПЦ - як писав у травні Інформатор, акція з демонтажу могла б перетворитись на провокацію з бійками чи навіть спробами підпалу. Це викликало б чергові звинувачення "українських радикалів" - і стало б чудовою ілюстрацією до "інавгурації" Володимира Путіна у Москві.

Знесення "пережила" одна ікона, а вантажівки ганяли Києвом до ранку: як знесли храм - МАФ

Нагадаємо, що, як писав Інформатор, у Києві в ніч з 16 на 17 травня знесли скандальну каплицю, яку ще 2007 року звели віряни УПЦ біля місця, де за доби Київської Русі розташовувалася Десятинна церква. Впродовж останніх років вона слугувала подразником, що підживлював протиріччя між прихильниками УПЦ та її противниками - які між собою звали капличку "храмом - МАФом" та вимагали її демонтажу. Що, зрештою, і сталося - "чоловічий монастир Десятинного Різдва Пресвятої Богородиці" (за версією УПЦ, так звалася капличка) припинив свій земний шлях.

Також ми писали про те, що збір коштів на знесення та вивезення залишків каплички оголошував Національний музей історії України 8 квітня. Однак небайдужі українці зібрали потрібну суму майже одразу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube