У Лаврі кажуть, що суди, які мають виселити УПЦ з території монастиря, затягують штучно

Гендиректор Національного заповідника Києво-Печерська лавра Максим Остапенко заявляє, що судова система сама не зацікавлена у остаточному вирішенні питання про розірвання договору оренди між УПЦ та монастирем, що належить державі

Києво-Печерська лавра суди УПЦ
Гендиректор заповідника вважає, що судова система затягує винесення рішення у апеляційній інстанції

Судові засідання Північного апеляційного господарського суду Києва, де мають вирішити остаточну долю монахів УПЦ у Києво-Печерській лаврі, штучно затягуються самою судовою системою. Йдеться про технічні процедурні важелі - відведення, самовідведення тощо. Причому така ситуація триває вже впродовж року.

Про це заявив гендиректор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Максим Остапенко у коментарі телеканалу Еспресо. Він вважає, що затягування відбувається штучно, а адвокати та юристи кажуть, що вирішити питання з розірванням договору оренди і, як наслідок, - відселенням монахів з території монастиря можна було б значно швидше.

"Поки що ситуація докорінно не змінилася. На превеликий жаль, феміда не відчуває того, що ми знаходимося на духовній війні, і вже рік тривають апеляційні засідання", - зазначив Остапенко.

Він каже, що у справі постійно відбуваються відводи, самовідводи та будь-які інші технічні приводи, що стають на заваді вирішенню ситуації з монастирем. Водночас гендиректор заповідника підкреслив, що усі рішення першої інстанції були на користь Лаври. Зараз же, за словами Остапенка, на території Нижньої Лаври перебувають лише монахи, а також обмежена кількість військовослужбовців та захворілих людей.

"Але загальний доступ ми відкрити не можемо через перебування там організації, яка перебуває в судах з нами, тобто з монастирем УПЦ МП", - наголосив Остапенко.

Що відбувається на території Лаври, і як там з'явилися 16 нових корпусів

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у четвер, 26 вересня 2024 року, відбулося судове засідання Північного апеляційного господарського суду Києва, де мали б вирішити остаточну долю монахів УПЦ у Києво-Печерській лаврі. Вони досі займають декілька будівель у Нижній Лаврі, не зважаючи на рішення суду про розірвання договору оренди. Якщо суд вирішить підтримати рішення першої інстанції, УПЦ доведеться звільнити Лавру остаточно.

Також ми повідомляли про те, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Про це розповів завсектором археології у Національному заповіднику Сергій Тараненко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ