УДАР продукує PR: Київрада заборонила орендувати землю в Києві тим, хто сплачує податки в РФ

Соратники Віталія Кличка по-максимуму використовують ситуацію із, нібито, надважливим рішенням, хоча в усьому Києві навряд чи набереться півтора десятки громадян, хто, перебуваючи в Україні, володів би бізнесом в Росії та платив там податки

оренда землі Київрада
Одним із ініціаторів проєкту став співголова фракції УДАР в Київраді Дмитро Білоцерковець

Депутати Київради ухвалили проєкт рішення, який унеможливлює відчуження київської землі підсанкційними особами. Також столичні "квадрати" заборонено передавати тим, хто сплачує податки в країні-агресорі - себто, веде там бізнес. Ініціаторами проєкту, підтриманого на сесії Київради, були представники УДАРу - Дмитро Білоцерковець, Володимир Бондаренко, Валентин Мондріївський та Михайло Терентьєв. Для партії Віталія Кличка цей проєкт став буквально PR-Клондайком - про нього розповідають "із кожної праски", мало не як про найважливіше рішення з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Зокрема, секретар Київради та близький соратник Кличка, Володимир Бондаренко, переконує, що наразі Київрада - "єдина в Україні" місцева рада, що ухвалила рішення про заборону відведення земельних ділянок підсанкційним особам та особам, афілійованим із державою-агресором. І додає, мовляв, чекає на аналогічне рішення від інших місцевих рад.

“Це рішення передбачає інваріативну відмову Київради у передачі землі у власність чи оренду в разі виявлення інформації про належність компанії або фізичної особи (заявника чи бенефіціара) до підсанкційних осіб або осіб, афілійованих із росією. Вказана інформація буде перевірятися за офіційними реєстрами та відповідями компетентних державних органів”, - повідомив Володимир Бондаренко, а заразом порадив іншим місцевим радам приєднатися до "флагманів" захисту національних інтересів України, які чомусь згадали про це тільки через два з половиною роки.

Проте фанатам Кличка це не завадило залишити захоплені коментарі у соцмережах. Від подяк та "респектів" до згадок про Верховну Раду, яка "ніяк не може закрити бізнес зрадників", та закликів до Кличка та Білоцерківця "замахнутися" вже і на державні рішення. Наприклад, провести службове розслідування фактів отримання в оренду приміщень в Києві УПЦ МП та їхнього права на перебування в українських храмах столиці.

Авторкою поправок до проєкту стала депутатка Київради від Європейської солідарності Вікторія Пташник. Як зазначила Пташник у Facebook, депутати деталізували процедуру розгляду земельних справ Департаментом земельних ресурсах. Він буде зобов‘язаний досліджувати питання належності кінцевих бенефіціарів до РФ, і у таких випадках - унеможливлювати прийняття відповідних рішень Київрадою по відчуженню земель.

Щоправда, незрозуміло, де в Києві переховуються ті, хто веде бізнес в Росії та сплачує там податки. Вони, звичайно, є у слідчих ізоляторах, але наврядчи їх там цікавіть оренда київської землі. Втім, як і тих "землевласників", які напередодні повномасштабного вторгнення завбачливо виїхали з країни та вже орендують земельні ділянки в Дубаї та Барселоні. 

Але бурхлива діяльність потребує правил, і вони у забороні оренди київської землі є. Тож, аби "миша не проскочила" через Департамент земельних ресурсів КМДА, віднині усі бажаючі оформити земельну ділянку комунальної власності в столиці у власність чи оренду мають подавати до нього гарантійні листи щодо відсутності перебування під прямим або опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб РФ. Згідно з проєктом рішення, наступний крок - це "перевірка Департаментом земельних ресурсів належності заявника (кінцевих бенефіціарних власників заявника) до резидентства російської федерації, перебування заявника під прямим чи опосередкованим контролем фізичних чи юридичних осіб російської федерації".

Нарешті, якщо виявилося, що заявник таки має бізнес в РФ та сплачує податки деражаві-агресору, Київрада відмовляє йому у праві користування землею. Та є ще один цікавий підпункт: припинення права власності та/або користування земельними ділянками комунальної власності територіальної громади Києва. Тобто, якщо вже діючого орендаря чи володаря київської землі, який раптом виявився ворожим резидентом, викриють, то землю відберуть та повернуть у власність громади. Проте це не точно, адже ласі шматки землі іноді роблять з людьми дивовижні речі.

Київрада передасть землю Олесю Довгому та дозволила забудову Голосіївських заповідних зон

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада планує передати земельну ділянку під будинком на вул. Рейтарській у центрі міста компанії, що пов'язана з нардепом Олесем Довгим. Будинок розташований через дорогу від знаменитого "дворика з воронами", який депутати нещодавно передали під забудову під час скандального сесійного засідання 4 липня. Судячи з документів, ділянку передають під експлуатацію офісної споруди.

Також ми розповідали, що депутати Київради продовжили дію договорів оренди для трьох ділянок у Голосіївському районі столиці. Йдеться про поновлення договорів для ПАТ "Київська овочева фабрика", що планує масштабну забудову в урочищі Самбурки. Насправді будівництво планує компанія KAN Development Ігоря Ніконова - забудовник входив у команду нинішнього міського голови, Віталія Кличка, і вже встиг попрацювати його першим заступником у КМДА.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube