Скандальний проєкт змін передбачав, що депутатів позбавлять одного з найбільш ефективних інструментів у протистоянні з забудовниками, правок з голосу, що вносяться до проєктів рішень просто в ході засідань у сесійній залі
Київрада зняла з розгляду скандальний проєкт змін до регламенту. Як писав Інформатор, на думку фахівців, новела мала на меті заборонити депутатам вносити на засіданнях правки "з голосу" - а це один з найбільш дієвих інструментів, що ним користалися обранці киян у боротьбі з забудовниками. У свою чергу, секретар міської ради, який є співавтором проєкту, захищає його і вважає, що таким чином, навпаки, буде структуровано роботу депутатського корпусу.
Про зняття проєкту рішення №835 з порядку денного повідомила у блозі на УП Ірина Федорів, голова громадської ініціативи "Голка". Вона стверджує, що секретар Київради Володимир Бондаренко поінформував її про те, що проєкт поки не розглядатимуть. Зазначимо, що саме цей посадовець є співавтором ідеї, викладеної у законопроєкті, про обмеження одного з інструментів, що його використовують депутати Київради чи не найактивніше, а саме - внесення правок з голосу до проєктів рішень. Це дозволяє блокувати найбільш одіозні ініціативи, стверджують громадські діячі.
"Проєкт вже встиг обрости різними фейками. Спочатку писали, що не можна буде вносити правки з голосу. Навіть публікували якісь скріншоти. Втім, такої норми в проєкті рішення немає, про що може пересвідчитись будь-хто, відкривши офіційне посилання на проєкт рішення. Далі наразі пишуть, що правки можна буде відхилити, якщо немає електронної версії. Це також не відповідає дійсності, оскільки у проєкті рішення таких норм не міститься", - зазначив Володимир Бондаренко, пише Федорів.
Секретар міськради акцентував на тому, що правки "з голосу" не обов'язково коректні, тобто точні, та не завжди відповідні змісту проєкту рішення. Через це Київрада не завжди може випустити вже проголосоване рішення після того, як до нього внесли низку правок, у яких немає конкретики або є суперечності за змістом.
Федорів додала, що у своїй роботі депутати міськради іноді стикаються з ситуацією, коли голосуються невідкладні проєкти рішень. Тоді в них фізично немає можливості подати правки в електронному вигляді до апарату - а відтак, інструмент правок "з голосу" має бути збережений.
Нагадаємо, Інформатор детально писав про цей проєкт рішення. Лише на перший погляд, правки у Регламент незначні, тому депутати можуть "не помітити" основний зміст, вкладений у них ініціаторами. А зважаючи на те, що більшість у міськраді складають саме представники УДАРу Віталія Кличка та їхні партнери з Євросолідарності, існувала реальна небезпека втрати радою дієвого інструменту для блокування шкідливих проєктів у інтересах забудовників.
Також ми розповідали про те, що депутати Київради проголосували за перейменування сімох вулиць та провулків столиці. Щоправда, з переліку топонімів, що мали отримати нову назву, зникли вулиці деяких російських діячів та митців - Тургенєва та Брюсова, поета Єсеніна, філософа Чаадаєва, режисера Станіславського.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.