Ачівка від De Beers: Кличко зустрівся з оточенням мільярдера-торгівця діамантами з ПАР

Гостями мера стали доктор Грег Мілз, директор аналітичного центру Brenthurst з ПАР та його колеги, а також низка депутатів від Слуги народу та Батьківщини, що спеціалізуються на тематиці зовнішніх зносин України

Віталій Кличко зустрічі міжнародна активність
Нинішня зустріч Грега Міллза з Кличком вже не перша: на своєму Facebook науковець викладав спільні світлини ще 2022 року

Днями у одному зі столичних ресторанів пройшла цікава зустріч за участі Віталія Кличка. Крім нього, повечеряти й випити білого вина зібралися декілька нардепів зі "Слуги народу" та один, але знаковий, - з "Батьківщини", а зірковим гостем став доктор Грег Мілз, директор південноафриканської фундації Brenthurst. Це дослідницький інститут, створений ще 20 років тому одним з найбагатших людей світу, торговцем діамантами, колишнім очільником Ради директорів корпорації De Beers (і пра-правнуком її засновника) Ніколасом Оппенгеймером.

"Регбі жорсткіше за бокс"

Власне, про зустріч, що відбулася у середині серпня в одному з київських ресторанів, написала сама фундація Brenthurst на сторінці у Facebook. До допису долучили фото з презентованою Віталію Кличку футболкою збірної Південної Африки з регбі - а на відео сам Кличко лестить гостеві, пояснюючи, що регбі - "значно більш жорсткий спорт, ніж бокс". Слід зазначити, що міському голові зелено-жовта футболка личить - хоч не так само, як боксерські чемпіонські пояси.

Кличко примірив презент - футболку
Кличко примірив презент - футболку збірної Південної Африки з регбі

Цікаво, що іноземці "здали" й інших учасників вечері у своєму дописі. Ними виявилися депутати від "Слуги народу", передовсім, закарпатець Ігор Кривошеєв (колишній КВН-щик, капітан команди "Тяп-ляП" з УжНУ - саме завдяки цим зв'язкам він потрапив до Верховної Ради 2019-го). Але в бекґраунді пана Кривошеєва - й робота на самого Кличка: ще 2012-го він працював заступником керівника міського Ужгородського штабу партії УДАР. А в липні 2023-го вийшов з партії "Слуга народу" через "незгоду з кадровою політикою" (опонував податковим ініціативам Данила Гетьманцева). Тож, схоже, в лавах "слуг" у Верховній Раді в Кличка вже є соратники.

Другою депутаткою від "СН" була Єлизавета Ясько, колишня голова української делегації в ПАРЄ. Міжнародні зв'язки та комунікації - її функція всередині "СН". Крім того, нардепка має міцну антиросійську позицію: ще до початку російського вторгнення вона виступала проти зміни перемовних форматів з РФ, що могло б вплинути на статус країни-агресора. Крім того, Ясько мала романтичні стосунки з колишнім президентом Грузії Михеїлом Саакашвілі, нині - бранцем у власній країні, і має від нього дитину.

Зрештою, найцікавішим є третій учасник зустрічі. Це багаторічний нардеп від "Батьківщини"/БЮТ Григорій Немиря, він же - такий же давній очільник численних складів Комітету ВР з питань зовнішніх зв'язків, зовнішньої політики тощо. Немиря є досить статусним комунікатором України з міжнародною спільнотою: в команді Тимошенко він має неофіційний статус "персонального міністра закордонних справ" і "неофіційного посла Батьківщини у ЄС" (а нині ще й заступник голови партії).

Зустрічалися також із Ющенком і Тимошенко

З іноземним гостем все значно цікавіше. На сторінці фундації Brenthurst у соцмережі LinkedIn зазначено, що доктор Грег Міллз прибув до України з презентацією книги "Мистецтво війни та миру", співавтором якої він є. Він приїхав разом із колегами, членами Ради директорів фундації, доктором Карін фон Гіпель, послом Хуаном Карлосом Пінзоном (колишній міністр оборони Колумбії) та екс-міністром фінансів Аргентини Хон Альфонсо Прат-Геєм.

Судячи з відеопрезентації, заходи заплановані у Києві, Харкові та Львові, там же значаться анотації до книги від очільника МЗС України Дмитра Кулеби (називає її "унікальним поглядом через екстенсивну роботу наа місці") та навіть "Залізного генерала" Валерія Залужного, нині посла у Великій Британії (він рекомендує книгу "усім, зацікавленим у мирі в нашому складному світі"). А під час зустрічей у Києві делегація зустрілася із Віктором Ющенком та Юлією Тимошенко (звісно, окремо один від одного).

На LinkedIn фундація звітує про зустрічі з політичними "важковаговиками" минулого - і серед них з Віталієм Кличком
На LinkedIn фундація звітує про зустрічі з минулими політичними "важковаговиками" України - і серед них з Віталієм Кличком

Цікавою є ще одна деталь. Brenthurst є аналітичним центром, що базується у Йоханнесбурзі, ПАР, його було засновано вже близько 20 років тому Ніколасом Оппенгеймером - це мільярдер і один з найвідоміших представників бізнес-спільноти Африки, третій за розміром статків на континенті. Він набув статків, будучи CEO корпорації De Beers (торгівля ювелірними виробами з діамантів, на постачанні саме цих коштовних каменів спеціалізується ПАР).

Звісно, з цієї зустрічі не слід робити особливі висновки. Можливо, Віталій Кличко сам читав книгу, і вирішив познайомитись із її авторами, чи просто опинився "у потрібний час в потрібному місці". Та прикметно, що після політичної заяви від Віталія Кличка про необхідність проведення референдуму в Україні з питань можливого мирного врегулювання, яку він зробив півтора місяці тому, і яку розцінили, як зондування можливості участі Кличка у наступних президентських виборах, міський голова Києва має все більше контактів на міжнародному і досить високому рівні. У тому числі, зі світовими Think Tank'ами.

Також цікаво, що на побутовому рівні міський голова Києва має людські контакти з політичними супротивниками та суперниками. Нардепи, що приймали участь у вечері, спеціалізуються на дипломатичних зв'язках України, і вже тому компанія мала об'єднуючий її фактор. Вже не кажучи про необхідність комунікацій між опозиційними політсилами, якими є і УДАР, і Батьківщина.

Знявся у документалці про самого себе та крокує сторінками європейських ЗМІ

Нагадаємо, одним з найпоказовіших маркерів майбутньої участі Кличка у виборах стали зйомки документальної стрічки "Кличко. Більше, ніж бій", яка цьогоріч відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді. Режисером її став оскароносний режисер Кевін Макдональд - це, по-перше, робить подію визначною у світі кіноманів, а по-друге, дає можливість і самим Кличкам використати майданчик для своєї політичної заяви. І вони, судячи з інтерв'ю самого Макдональда, її зробили: йдеться передовсім про де-факто визнання президентських амбіцій міським головою Києва.

Також, зазначимо, Віталій Кличко продовжує крокувати сторінками європейських ЗМІ. Інтерв'ю в братів Кличків взяло видання The Times. Це досить потужний інструмент впливу - текст вже почали передруковувати інші видання, транслюючи головні посили братів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube