Відеонагляд, сигналізація, пультова охорона і Муніципальна варта: Кличко розповів, що готує для школярів на 1 вересня

Головною фішкою освітнього процесу цьогоріч Кличко називає саме безпековий фактор: у КМДА вже зазначали, що освітній процес має бути максимально очним, відтак, міський голова вважає, що досягти цього можна, пообіцявши, що діти будуть під постійним наглядом з боку правоохоронців або спеціальних систем

Безпека у школах Києва Віталій Кличко
У школах Києва встановлять сучасні системи охорони, тривожні кнопки, відеонагляд, а біля будівель чергуватиме ще й Мунварта

Міський голова Києва організував вчительську конференцію у будівлі КМДА, на якій розповів про нововведення, які влада готує для шкіл та інших закладів середньої освіти столиці. За його словами, пріоритетом буде безпека учнів: з цією метою діятиме програма "Створення безпечного освітнього середовища". Згідно з нею, школи будуть оснащені сучасними системами охорони, а фізично безпекою учнів опікуватиметься Муніципальна охорона.

Про проведення конференції у середу, 28 серпня, повідомляє сайт КМДА. За його даними, цьогоріч до 950 навчальних закладів Києва підуть загалом 372 тисячі учнів і вихованців. Зокрема, до садочків - майже 58 тисяч дітей, а у школах навчатиметься 281 тисяча учнів.

Головною "фішкою" освітнього процесу цьогоріч Кличко називає саме безпековий фактор. У КМДА вже зазначали, що освітній процес має бути максимально очним - відтак, міський голова вважає, що досягти цього можна, пообіцявши, що діти будуть під постійним наглядом з боку правоохоронців або спеціальних систем.

"Місто впроваджує комплексну програму "Створення безпечного освітнього середовища". У межах програми "Муніципальна охорона" столиці забезпечує фізичну охорону всіх закладів загальної середньої освіти. Усі освітні установи Києва за рахунок міського бюджету обладнані тривожними кнопками та перебувають під цілодобовою пультовою охороною. Також впроваджуємо системи відеонагляду та охоронної сигналізації", - цитує сайт КМДА Віталія Кличка.

Також міський голова додав, що до послуг школярів будуть доступні укриття загальною місткістю в 317 тис. людей. А за 2 останніх роки кількість учнів, що можуть переховуватись від ворожих ударів, зросла на 94 тисячі місць.

"В укриттях встановлюють резервне освітлення, резервні джерела струму, системи вентиляції та інше необхідне обладнання. Працює Wi-Fi. Будуємо і нові споруди подвійного призначення із захисними можливостями", - додав Кличко.

КМВА поставила завдання зробити навчальний процес "максимально очним"

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у середу, 28 серпня 2024 року Рада оборони Києва провела засідання, на якому розглянула питання організації безпечного та якісного освітнього процесу у навчальних закладах столиці. По-перше, усі школи та виші зобов'язали відзвітувати про системи безпеки, зокрема, протипожежної. По-друге, міська влада подбає про їхню енергонезалежність. І, зрештою, обговорили форми освітнього процесу. Він має бути максимально очним, втім, можуть бути й виключення.

А днями ми розповідали, що зібрати до школи першокласника у Києві цього року коштуватиме близько 5 тисяч гривень. Комплект для учня старших класів коштуватиме трохи дорожче, до 7 тисяч. Такі ціни Інформатор побачив на найпопулярнішому столичному ринку "Даринок", де батьки купують шкільне приладдя для дітей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube