У Києві зі «Сходів до неба» зроблять готель та пекарню: як виглядатиме оновлення

Читать на русском

В столиці на Рейтарській, 15 відновлять будівлю поліклініки Літфонду Національної спілки письменників України. Споруду побудували у 1986 році за проєктом архітекторів Авраама Мілецького й Володимира Шевченка.

Читать на русском
забудовник, Київ, спілка письменників, Рейтарська
Проєктом займається архітектурна майстерня balbek bureau

В столиці на Рейтарській, 15 відновлять будівлю поліклініки Літфонду Національної спілки письменників України. Споруду побудували у 1986 році за проєктом архітекторів Авраама Мілецького й Володимира Шевченка.

Завдання архітекторів - зупинити руйнацію будівлі та вдихнути в неї нове життя. Консультувати щодо того, як має виглядати споруда після ремонту буде один зі співавторів проєкту побудови поліклініки, архітектор Володимир Шевченко. 

Замовником робіт над відродженням будівлі стала одеська компанія TOKI House. Про це в соцмережі повідомив засновник архітектурного бюро Слава Балбек

Будівля виглядає занедбаною.
Будівля виглядає занедбаною.

 

«Після ревіталізації будівля виконуватиме одразу кілька функцій – TOKI House об’єднає пекарню, галерею, лекторій, апарт-готель і бістро», - написав Слава Балбек.

Так будівля виглядатиме після відновлення.
Так будівля виглядатиме після відновлення. Фото - Слава Балбек

Нагадаємо, що будівля поліклініки Спілки письменників України була зведена на місці готелю «Рим», зруйнованого у 1979 році. Незвичну споруду з каскадом терас у торцевій частині називали «Сходами до неба».

«До 2007 року вона функціонувала за своїм прямим призначенням, поки тодішній голова Спілки письменників Володимир Яворівський не залучив інвестора. Будівлю поліклініки разом з усім майном було передано до статутного фонду ТОВ «Центр краніальної терапії», яке згодом було перейменоване на «Багатопрофільний лікувально-хірургічний центр», - повідомляв сайт «Мапа реновації».

У Києві відновлять цікавий будинок. Фото Олексія Бикова
У Києві відновлять цікавий будинок. Фото Олексія Бикова

 

За радянських часів та у перші роки незалежності поліклініка функціонувала за рахунок відрахувань з прибутку Спілки та була безкоштовною для її членів. Після передачі інвестору поліклініка перетворилася на приватну клініку, а безоплатний доступ письменників до неї було закрито.

З ротонди для огляду пацієнтів зробили спа.
З ротонди для огляду пацієнтів зробили спа. Фото - сайт village

 

«На подвір’ї за поліклінікою в 1986 році звели окрему споруду округлої форми з діаметром 16 метрів, яка слугувала для медичних оглядів пацієнтів. У 2008 році ротонду відділили від майнового комплексу та продали приватному власнику. Нові власники облаштували в ньому спа-салон під назвою «Сабіна», а фасад декорували під «середньовічний замок», - повідомляв сайт Village.

У 2015 році Окружний адмінсуд Києва скасував передачу будівлі та повернув її спілці письменників. Попри це, поліклініка більше не працювала, а споруда почала руйнуватися.
З часом, у 2018 році будівлю придбала фірма «Бракераж», яку пов’язували з бізнесменом Сеяром Куршутовим. Тоді стало відомо, що нові власники планують відкрити в колишній поліклініці готель із рестораном.

Проте відновлення споруди затягувалося. В серпні у колишньої поліклініки обвалилися огорожі балконів. 

Інформатор писав, що фірма ексрозвідника КГБ Юткіна судиться за право будувати у Пущі-Водиці.

Приготуйтеся поспілкуватися з пані Галиною, доктором PhD з історичних наук, експерткою громадської організації «Літопис Незламності», вчителем історії, про захопливу новину: український фільм «20 днів у Маріуполі» отримав престижну нагороду - «Оскар» у категорії найкращого документального фільму. Поговоримо про значення цього визнання для нашої культури та кінематографу, а також його вплив на українців. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.