Зміни мають на меті підвищити безпеку та контроль за переміщенням населення вночі, і є підозри, що перепустки старого формату отримували люди, що не мають права пересуватися Києвом під час комендантської години
Київ вводитиме перепустки нового зразка для проїзду транспорту під час комендантської години. Вони почнуть діяти 23 вересня 2024 року. Зміни мають на меті підвищити безпеку та контроль за переміщенням населення вночі. Також є підозри, що перепустки "старого" формату отримували люди, що не мають права пересуватися Києвом у нічний час доби.
Перепустки нового зразка для проїзду транспортних засобів під час комендантської години почнуть діяти вже з 00:00 23 вересня. Це, як каже перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, - вимушений крок: містом мають пересуватися лише ті, хто має на це законні підстави.
"У Києві змінюють формат перепусток, за якими транспортні засоби можуть пересуватися містом під час комендантської години. Так, перепустки нового зразка почнуть діяти з 00:00 23 вересня", - розповіли у КМДА.
Як вказав Поворозник, періодичне оновлення перепусток підвищить гарантію, що перепустками користуються лише ті, хто дійсно має на це підстави. Під цим мається на увазі робота у секторі безпеки та оборони України, критичній інфраструктурі міста та органах державної влади.
Зазначимо, що ще у жовтні 2023 року очільник КМВА Сергій Попко розповідав, що минулоріч поліція за декілька місяців вилучила понад 1500 перепусток для пересування у нічні години. Видавати такі документи, казав Попко, можуть лише КМВА, Київська обласна військова адміністрація, КМДА, військова служба правопорядку. А кожен документ видається на конкретне авто (там зазначена марка, колір та номер машини), і хто саме може ним кермувати.
Заявки на отримання перепусток необхідно подавати до Центрального управління Військової служби правопорядку або до органу, де перепустку отримували попередні рази. У ній обов’язково потрібно обґрунтувати необхідність переміщення транспортного засобу під час комендантської години.
У КМДА наголосили, що в разі втрати перепустки необхідно оперативно повідомити про це орган, який її видав. А старі після заміни на нові – повернути до Центрального управління Військової служби правопорядку або органу, що її видав. Керівники підприємств, організацій чи установ, що видали перепустку, несуть персональну відповідальність за стан її збереження та використання, облік і видачу.
Як зазначається, перепустки не можна розміщувати під лобовим склом або на іншому видному місці. Їх необхідно пред’являти винятково на вимогу правоохоронних органів або уповноважених осіб.
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про наслідки комбінованого ракетного удару по Києву 2 вересня. Кількість потерпілих у Києві у цей день зросла до 3 осіб. Одній людині було надано медичну допомогу на місці, ще двох ушпиталили до медзакладів Києва. А Віталій Кличко додав, що перед самим початком нового навчального року у двох школах столиці пошкоджені вікна. Втім, проведенню Дня знань у Києві це не завадило.
Також ми розповідали про те, що Міністерство культури та інформполітики, яке має надавати письмовий дозвіл на будь-які дії щодо пам’ятки національного значення, якою є Бессарабський ринок, не має й гадки про якісь роботи, що проводяться з його облаштування. А востаннє відомство надавало дозвіл на роботи ще 2017 року, коли на ринку замінювали освітлення. Відтак, в КМДА просто не могли видати дозвіл на будь-які, навіть найлагідніші роботи з наведення ладу на ринку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.