Проводити ремонтні роботи на Бессарабському ринку ніхто не дозволяв - відповідь Мінкультури

Запевнення з боку КМДА, що організація внутрішнього простору з облаштування торгових місць була погоджена належним чином, ймовірно, була неправдивою

Бессарабський ринок
Остання реконструкція на ринку була в 60-ті, але тоді її провели дбайливо

Міністерство культури та інформполітики, яке має надавати письмовий дозвіл на будь-які дії щодо пам’ятки національного значення, якою є Бессарабський ринок, не має й гадки про якісь роботи, що проводяться з його облаштування. А востаннє відомство надавало дозвіл на роботи ще 2017 року, коли на ринку замінювали освітлення. Відтак, в КМДА просто не могли видати дозвіл на будь-які, навіть найлагідніші роботи з наведення ладу на ринку.

Про те, що над ремонтом Бессарабського ринку, який є памʼяткою архітектури та містобудування національного значення, “згущуються хмари”, повідомив  у Facebook київський пам'яткоохоронець Дмитро Перов. Він нагадав, що процес, який почався місяць тому, у КМДА назвали ні в якому разі не реконструкцією, а лише наведенням ладу. Мовляв, орендарі, що залишили торговельні місця з початком повномасштабного вторгнення, не виконали демонтаж своїх точок, тому потрібно це зробити для облаштування нових торгових місць та подальшої роботи ринку. А дозволи на так званий “косметичний ремонт” отримані в належний спосіб.

Та виявилося, що Міністерство культури та інформаційної політики, яке має надавати письмовий дозвіл на будь-які дії щодо пам’ятки національного значення, й гадки не має про “облаштування” Бессарабського ринку. За словами Перова, саме таку відповідь на інформаційний запит від ГО “Спадщина. Київ” надав Мінкульт. У профільному відомстві зауважили, що останнє погодження щодо робіт на Бессарабському ринку надавалося у 2017 році, коли здійснювався капітальний ремонт мереж освітлення. А з того часу ніхто не звертався ні щодо дозволів, ні за погодженнями.

“Зауважимо, що відповідно до положень частини першої ст. 26 Закону “Про охорону культурної спадщини”, консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт, пристосування пам’яток національного значення здійснюється лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини на підставі погодженої з ним науково-проектної документації”, - йдеться в офіційній відповіді Міністерства культури. 

Як розвивалися події: початок ремонту та заборона від КМВА

Нагадаємо, про те, що у будівлі Бессарабського ринку почалися будівельні роботи, Інформатор написав ще 5 серпня. У центрі торгівельної зали лежать купи будівельного сміття. А під одним з виходів, зачинених, із написом "Вітаємо вас на Бессарабському ринку!" - мішки, ймовірно, з ще більшою кількістю сміття, чи рештками будівельних конструкцій ринку. Пам'яткоохоронці забили на сполох, зазначивши, що будівля ринку не мала б бути реконструйована: на це просто не було дозволів.

Вже наступного дня, 6 серпня, історія з ремонтом на Бессарабському ринку отримала розвиток. Спочатку у КМДА зробили заяву про те, що, мовляв, нічого особливого, там тривають роботи з організації частини внутрішнього простору ринку. Але вже за півдня військове керівництво міста ввело термінову заборону на будь-які роботи на Бессарабці.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube