Навіщо в Києві комендантська година та чому розважальні нічні заклади не повинні працювати, пояснив голова Нацполіції

За порушення комендантської години обов’язково потрібно запровадити адміністративну відповідальність

Київ, нацполіція
Комендантська година у Києві однозначно необхідна - Нацполіція

Комендантську годину скасовувати не збираються, а за її порушення хочуть посилити відповідальність. Про це розповів голова Національної поліції України Іван Виговський у інтерв’ю "РБК-Україна". 

За словами Виговського, комендантська година в Києві просто необхідна, оскільки основне завдання обмеження пересування в нічний час — це підтримання дисципліни та профілактика злочинності.

Він зауважив, що під час війни в Україні знизилася на 20-30% вулична злочинність. В тому числі, завдяки комендантській годині. А також завдяки присутності поліції на вулицях міст.

Проте, каже Виговський, не всі громадяни свідомі та деякі мешканці Києва регулярно порушують заборону на нічні прогулянки та користуються тим, що в Україні досі немає дієвого законного механізму притягнення до відповідальності саме за порушення комендантської години.

"Ми чекаємо прийняття закону про відповідальність за порушення комендантської години, так як до сьогодні немає дієвого законного механізму притягнення до відповідальності саме за порушення комендантської години. Адже в 2022 році був поданий законопроект, але він не був розглянутий. В жовтні 2023 року був поданий ще один, на цей раз, що передбачав відповідальність не лише для громадян, а і для суб’єктів господарювання, якраз після цих скандалів з закладами. І вже грудні в першому читанні він був розглянутий. Нажаль, до сьогодні він не прийнятий Верховною Радою", — зазначив Виговський.

Глава Нацполіції України також висловив думку, що комендантська година у Києві однозначно необхідна і під час війни всі розважальні нічні заклади не повинні працювати. Масові гуляння у такий складний час, за словами Виговського, це неповага.

Також він зазначив, що за порушення комендантської години обов’язково потрібно запровадити адміністративну відповідальність.

"В останньому законопроекті передбачені штрафи як для фізичних осіб, так і для суб’єктів господарювання. Для фізичних осіб штраф передбачений у розмірі 1700 грн і 3400 грн за перше порушення, за друге – від 3400 грн до 6800 грн. Це, до речі, немало для фізичних осіб. А для суб'єктів господарювання за перше порушення від 50 тисяч до 102 тисяч гривень, а за повторне від 170 до 240 тисяч. Я думаю, ніхто не захоче віддати свою виручку", — резюмував Виговський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube