Скульптурна композиція Мотор відтворює епізод зі зйомок фільму Земля, шедевру вітчизняного та світового кіно
Біля входу до кіностудії імені Олександра Довженка з’явився незвичний пам’ятник, присвячений видатному українському режисеру. Перш за все, подія була присвячена 130-річчю від дня народження Довженка і символічно відбулась у День українського кіно. Скульптурна композиція “Мотор” уособлює творчий процес двох геніїв - Довженка та відеооператора Демуцького під час роботи над фільмом “Земля”. На думку мистецтвознавців, між ними була рідкісна професійна гармонія.
Про урочисте відкриття пам’ятника повідомили у Держкіно України та зазначили, що його автором став відомий київський скульптор Володимир Щур. Кияни та гості міста чудово знайомі з його роботами. Це пам’ятник Леоніду Бикову на алеї Героїв Крут, Голохвастов та Проня Прокопівна На Андріївському узвозі, Паніковський на Прорізній, архітектор Городецький у Пасажі. Загалом скульптор є автором понад сотні робіт, що прикрашають Київ.
До речі, пам’ятник Олександру Довженку був виготовлений ще декілька років тому, розповів в інтерв’ю Українській правді директор кіностудії ім. Довженка Андрій Дончик, призначений на цю посаду в травні. Дізнавшись про це, він з довженкознавцем Сергієм Тримбачем заручились підтримкою скульптора та меценатів і вирішили встановити пам’ятник на території кіностудії. Там вже є бюст, відкритий 60 років тому, але ця скульптурна композиція стала справжньою прикрасою студії.
Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв, що у Києві вандали знову понівечили могилу ідейному засновникові самостійної України Миколі Міхновському на Байковому кладовищі. Цього разу хтось зніс та вивіз меморіальний знак, що був встановлений на могилі. Це вже не перший випадок, коли невідомі нападають на пам'ятники діячеві УНР та організатору українського війська початку XX ст.: ще 2016 року було обезголовлено його бронзовий пам'ятник, потім, 2018 року, вже новому, гранітному, погруддю відбили окремі елементи та попалили обличчя. Зрештою, тепер вкрали й самий меморіальний знак.
Також ми описували перипетії з письменником Михайлом Булгаковим. Історія з визнанням його "неприхованим українофобом" і антиукраїнським діячем з боку УІНП отримала продовження. Після того, як співробітники Літературно-меморіального музею письменника піддали висновки істориків критиці, невідомі залишили на пам'ятнику Булгакову заклики про його демонтаж та цитати з творів, які можна трактувати, як українофобські. Цитати роздруковані на чорному папері зі світлиною письменника на тлі та написом "Булгаков - чорт".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.