В пам'ятника персонажеві роману Іллі Ільфа та Євгена Петрова "Золоте теля", Михайла Паніковського, поцупили тростину, яку "професійний жебрак" використовував буцімто для ходьби
В пам'ятника персонажеві роману Іллі Ільфа та Євгена Петрова "Золоте теля", Михайла Паніковського, поцупили тростину, яку "професійний жебрак" використовував буцімто для ходьби. Ціпок відірвали в бронзової статуї "людині без паспорта", яка нині стоїть на перетині вулиць Хрещатик та Прорізна: саме там, за задумом авторів, і працював знаменитий шахрай. Нині на місці тростини з руки стирчить кривий шматок арматури.
Про втрату повідомив один із соавторів групи "Фотозагадки Києва", що днями проходив повз статую. Пише: був приголомшений шматком арматури, який стирчав з руки "професійного сліпця". У коментарях до допису інші учасники групи зробили припущення: незугарну металеву частину до бронзового Паніковського приробили комунальники, аби не так кидалася у вічі відсутність такого важливого атрибуту.
Зазначимо, пам'ятник літературному персонажеві Михайлові Самуельовичу Паніковському було встановлено на розі Прорізної та Хрещатика, де, за текстом роману, той вів промисел, у травні 1898 року. Прототипом скульптури став актор Зиновій Гердт, що виконував роль Паніковського у фільмі "Золоте теля" 1968 року. Автори пам'ятника - скульптори Володимир Щур та Віталій Сівко, архітектор - Володимир Скульський.
Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв, що у Києві вандали знову понівечили могилу ідейному засновникові самостійної України Миколі Міхновському на Байковому кладовищі. Цього разу хтось зніс та вивіз меморіальний знак, що був встановлений на могилі. Це вже не перший випадок, коли невідомі нападають на пам'ятники діячеві УНР та організатору українського війська початку ХХ ст.: ще 2016 року було обезголовлено його бронзовий пам'ятник, потім, 2018 року, вже новому, гранітному, погруддю відбили окремі елементи та попалили обличчя. Зрештою, тепер вкрали й самий меморіальний знак.
Також ми описували перипетії з письменником Михайлом Булгаковим. Історія з визнанням його "неприхованим українофобом" і антиукраїнським діячем з боку УІНП отримала продовження. Після того, як співробітники Літературно-меморіального музею письменника піддали висновки істориків критиці, невідомі залишили на пам'ятнику Булгакова заклики про його демонтаж та цитати з творів, які можна витрактувати, як українофобські. Цитати роздруковані на чорному папері із світлиною письменника на тлі та написом "Булгаков - чорт".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.