Приберуть танк на Шулявці та бюст Ковпака: Київрада продовжує декомунізацію

Депутати проголосували за демонтаж чи переосмислення пам'яток, що відображають російську та радянську історії або ж містять неточну історичну інформацію, під демонтаж, зокрема, потрапить пам’ятник радянському танку на Берестейському проспекті

Декомунізація у Києві, демонтаж, російські пам'ятники
Влада Києва визначила ще 53 радянські та російські об'єкти, які підлягатимуть знесенню у межах декомунізації

Київ продовжує боротися з російським та радянським спадком. Цього разу Київрада вирішила позбутися або ж переосмислити ще 53 пам'ятки, і зробить вона це у рамках декомунізації. Визначені владою міста об'єкти приберуть з очей киян вже невдовзі, змінять їх написи на сучасніші, або ж вдосконалять певні частини з них. Йдеться, зокрема про низку пам'яток так званим радянським танкістам і їхнім танкам, які демонтують, а от пам'ятник радянським льотчикам по вулиці Лісовій - переосмислять.

Про те, що столиця декомунізує ще 53 об'єкти російської та радянської епох, йдеться у повідомленні Київради. За словами заступниці голови КМДА Ганни Старостенко, влада прагне позбавити киян від об'єктів, що нагадуватимуть російські злочини, особливо у час війни. Цього разу демонтують три десятки таких об'єктів. Старостенко додала, що у Києві вже переосмислили деякі пам'ятки: було змінено назву Арки дружби народів на Арку Свободи українського народу, демонтовані пам'ятки Пушкіну та Щорсу. Втім, на цьому процес декомунізації не завершився.

Старостенко підкреслила, що тридцять об'єктів у Києві незабаром вилучать з публічного простору столиці. Серед пам'яток, які збираються прибрати з очей киян, є такі:

  • позбудуться пам’ятника "Радянський танк", що на проспекті Берестейському, 52/2;
  • приберуть 4 башти від радянських танків, встановлених на честь радянських танкістів, розміщених на території столичних шкіл;
  • демонтують барельєф, який "вижив" після демонтажу пам’ятника Володимиру Леніну поблизу метро "Театральна";
  • приберуть три пам’ятники російському та радянському науковцю Івану Павлову. Їх буде демонтовано по вулиці Госпітальна, 24-А, вулиці Шовковична, 39/1, вулиці Кирилівська, 103.

Окрім цього, ще 23 пам'ятки буде переосмислено. Їх збережуть, однак замінять частини композицій або тексту. До цього переліку потрапив пам’ятник радянським льотчикам на вул. Лісова, 56. На цьому об'єкті з'явиться текст українською мовою, замінять пам’ятний напис із радянського на сучасний, з присвятою українським льотчикам, які загинули в роки Другої світової війни.

Аналогічні дії проведуть з пам'ятниками викладачам і студентам КДХІ, на Вознесенському узвозі, 20, загиблим співробітникам трамвайного депо по вулиці Дегтярівська, 4, учасникам оборони Києва в Голосіївському парку.

Під демонтаж потрапить також й пам'ятник Сидору Ковпаку у пару "Партизанської слави". Цю пам'ятку, яку неодноразово заливали червоною фарбою, теж приберуть. 

Декомунізація у Києві: які ще елементи прибрали

У рамках декомунізації Київ вже позбувся від частини російських та радянських пам'яток. Приміром, Маріїнський парк в центрі Києва очистили від антиукраїнського пам'ятника учасникам "січневого збройного повстання 1918 року"

Також столиця позбулася від кількох пам’ятників російським та більшовицьким діячам. Йдеться про погруддя російського поета Олександра Пушкіна та монумент більшовицькому діячу Михайлу Кирпоносу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube