У Києві судитимуть директора фірми за ремонт у музеї Шевченка: подробиці справи

Читать на русском

Директору фірми, яка ремонтувала після обстрілів 2022 року Національний музей Тараса Шевченка у Києві, загрожує до 8 років в’язниці за нібито не виконані, але оплачені роботи.

Читать на русском
суд, Київ, тендер, обстріли, ремонт
Уряд виділив гроші на ремонт

Директору фірми, яка ремонтувала після обстрілів 2022 року Національний музей Тараса Шевченка у Києві, загрожує до 8 років в’язниці за нібито не виконані, але оплачені роботи.

Національний музей Тараса Шевченка постраждав від обстрілів у жовтні 2022 року. Через це Кабмін виділив понад 2 млн грн, щоб відремонтувати не тільки цей музей, а ще будівлю філармонії та музею літератури. З цих коштів музею Тараса Шевченка дісталося 1,7 млн грн. 

Заклад швидко обрав підрядника. В системі Prozorro з’явилася угода від 15 грудня 2022 року між музеєм та фірмою «С Д ГРУП». Але в правоохоронців з’явились підозри щодо виконання всіх робіт за цим договором.

«Під час виконання робіт підрядник умисно завищив їх обсяги, вказавши роботи, які фактично не були виконані. Це призвело до зайвого перерахування бюджетних коштів у сумі 190 тис. грн», - йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора

Мова йде про очищення віконних дерев`яних поверхонь. Як підтвердила будівельно-технічна та економічна експертизи, ці роботи начебто не виконали, але за них музей заплатив.

«Обвинувальний акт відносно підрядника скеровано до суду для розгляду по суті, - повідомили у Київській міській прокуратурі. - Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Що відомо про компанію

За інформацією аналітичної платформи YouControl, будівельну компанію «С Д ГРУП» зареєстрували понад 12 років тому у Києві. Фірма записана на мешканця Житомиру Олега Ворощука та киянку Олену Мустафаєву. Угоду на ремонт у музеї підписував керівник компанії Алім Мустафаєв.

Угоду підписали 15 грудня 2022 року.
Угоду підписали 15 грудня 2022 року.

За даними судового реєстру, кримінальне провадження № 12023100000000086 щодо робіт у музеї відкрили 2 лютого 2023 року. Слідчий та прокурор просили для підозрюваного нічний домашній арешт, проте суддя вирішив, що буде достатньо особистого зобов’язання. 

«Будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи, що передбачено очищення дерев`яних поверхонь віконних (директор компанії) не надав підлеглим вказівку виконувати роботи з очищення, внаслідок чого зазначені роботи не було виконано», - про це стало відомо з матеріалів, які є на сайті судового реєстру.

Наразі, розслідування триватиме до 6 травня 2024 року. Подовжити його строки погодився суддя Голосіївського районного суду 1 лютого 2024 року.

Інформатор писав, що водій BMW X5 з лисою гумою відсидить за ґратами 5 років.

Законопроєкт про мобілізацію розглядається зі значним обсягом правок, їх кількість перевищила 4000. Чи сповільнить це процес розгляду законопроєкту? Ми звернулися до адвоката Ігоря Фещенка, щоб дізнатися його думку та коментарі. Приєднуйтеся до перегляду для отримання відповідей у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.