У Київраді заявили, що Бессарабка може вступити у Міжнародну асоціацію історичних ринків, яка має голос в ЮНЕСКО, та залучати гранти на ремонт
У кварталі довкола Бессарабського ринку будуть не лише смачно годувати, але й розважати цікавими подіями та організовувати екскурсії. Це стане можливим завдяки створенню у центрі Києва ресторанно-туристичного кластера «Бессарабка». Про це сайт «Вечірній Київ» повідомив 8 травня 2024 року.
За ідеєю організаторів, завдяки співпраці бізнесу, громадськості та туристичних компаній квартал довкола Бессарабського ринку має стати не лише місцем, де можна смачно поїсти, але й центром історії, культури та гастрономічних традицій.
«Під час повномасштабної війни, коли мільйони українців побачили, як живе Європа та світ, ми зовсім по-іншому почали цінувати наші сервіс, заклади та, звісно, смаколики», - заявила під час презентації кластера начальниця Управління туризму та промоцій Київради Марина Радова.
Першими учасниками кластера стали ресторани навколо Бессарабського ринку (Mimosa Brooklyn Pizza, паб «Кеди — Київ», ONE LOVE coffee, Galushka Kyiv), а також Всеукраїнська асоціація гастрономічного туризму, «Дорога вина та смаку Української Бессарабії», «Slow Food Bessarabia», «Всеукраїнська асоціація гідів». Також до ініціативи приєдналися КП «Бессарабський ринок», управління туризму та промоцій Київради та «Київський центр розвитку туризму».
Відомо, що ще до початку ковіду у столиці створили Асоціацію гастрономічного туризму, проте через пандемію та повномасштабне вторгнення «розвернутися» та проводити цікаві заходи не вдавалося.
«У 2022 році стали займатися з партнерами благодійними кулінарними подіями. Їжа — це не тільки базова потреба, це безпека. Зрозуміли, що все ж таки повинні зберегти гастрономічну культуру України. До того ж наша спеціалізація — не лише гастрономія, а й робота з людьми, туристами», - розповіла «Вечірньому Києву» голова правління громадської спілки «Всеукраїнська асоціація гідів» Яніна Гаврилова.
Зокрема на Бессарабському ринку хочуть відродити фермерські ярмарки. В перспективі ринок може вступити у Міжнародну асоціацію історичних ринків, яка має голос в ЮНЕСКО.
«Членство в цій асоціації дасть змогу шукати фінансування для реставрації будівлі ринку через міжнародні проєкти, гранти», - пояснила Яніна Гаврилова.
Незабаром в Бессарабському кварталі може пройти захід про дунайку (оселедець — ред.), де розкажуть не лише про те, як готувати цю рибу, а як її виловлюють та чим вона особлива.
На 15 років планували здати в оренду приміщення відомого київського ринку. За умовами торгів, орендар був зобов’язаний провести за власні кошти капітальний ремонт будівлі та виконати вимоги пожежників, які приходили з перевіркою у серпні 2023 року. Також на першому поверсі мають продавати сільськогосподарську продукцію, а на другому розміщуватимуться кафе, ремонт одягу, хімчистка, вело - та радіомайстерні, а також ремонт годинників та телефонів.
Аукціон мали провести 25 березня 2024 року, але згодом конкурс перенесли на квітень. В останній момент Київрада скасувала аукціон з оренди Житнього ринку.
«Враховуючи резонанс серед громади Києва щодо збереження «Житнього ринку» та його цільового призначення, ми прийняли рішення не проводити аукціон зараз, напрацювати разом з киянами нові умови конкурсу та вимоги до потенційного орендаря. На це нам потрібен додатковий час», – повідомляв директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київради Володимир Костіков.
Інформатор писав, що у липні 2022 року Бессарабському ринку виповнилося понад 110 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.