ТОВ «Укрміськбуд Холдинг» не виконав свої зобов'язання перед чоловіком
Чоловік уклав договір купівлі-продажу майнових прав з ТОВ «Укрміськбуд Холдинг». Йому мали передати протягом 30 днів після 1-го кварталу 2020 року у власність квартиру, за яку він заплатив 324 800 гривень. Однак будівництво житлового комплексу зупинено, оскільки забудовник не мав дозвільних документів. Про це йдеться у рішенні Голосіївського районного суду Києва, опублікованому 12 лютого 2024 року.
12 серпня 2017 року чоловік уклав з ТОВ «Укрміськбуд Холдинг» договір купівлі-продажу майнових прав, відповідно до якого йому мали передати протягом 30 днів після 1-го кварталу 2020 року у власність квартиру. 24 травня 2021 року сторони уклали угоду про відступлення права вимоги за договором, за якою права та обов'язки перейшли до нього. Він сплатив ТОВ «Укрміськбуд Холдинг» 324 800 гривень.
ТОВ «Укрміськбуд Холдинг» не виконав свої зобов'язання перед чоловіком. Йому не передали у власність вказане майно та й взагалі будинок до цього часу не введений в експлуатацію. Із засобів масової інформації він дізнався, що будівництво житлового комплексу зупинено, оскільки забудовник самовільно вів будівництво комплексу за відсутності дозвільних документів.
Відповідно до виписки зі списку інвесторів від 1 червня 2021 року, чоловік є інвестором за договором ПМ/3С-К308 купівлі-продажу майнових прав від 12 серпня 2017 року. Згідно з довідкою про оплату 100% майнових прав від 1 червня 2021 року, виданої ТОВ «Укрміськбуд Холдинг, він сплатив кошти за договором ПМ/3С-К308 купівлі-продажу майнових прав від 12 серпня 2017 року в сумі 324 800 гривень, в тому числі ПДВ 20% - 54 133 гривень.
Суд вирішив задовольнити позов чоловіка. За ним визнали майнове право (у тому числі право на отримання в натурі та оформлення у власність після завершення будівництва) на однокімнатну квартиру. З товариства з обмеженою відповідальністю «Укрміськбуд Холдинг» на його користь стягнуть 3 248 гривень судового збору.
"Позивач повністю виконав умови укладених між сторонами договорів, сплативши зазначені у них суми коштів в повному обсязі та у встановлений договорами строк, а відповідач покладені на нього зобов'язання не виконав, у власність вказане майно не передав, а сам будинок досі не введений в експлуатацію. Виходячи з цих обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.