Нищук почав боротися зі спекуляцією квитків в київському театрі Франка: Ми залучили фахівців

Народний артист України розповів про зустріч з Михайлом Федоровим та чи планує звільняти з посади головного режисера Дмитра Богомазова

Нищук театр Франка
Колишній міністр культури також розсекретив свої плани на новій посаді

Минулого місяця, колишній двічі міністр культури, захисник України в лавах ЗСУ, Євген Нищук, став генеральним директором-художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка в столиці. До цього Народний артист України був провідним актором цієї культурної установи. У великому інтерв’ю телеведучому Олексію Суханову 51-річний артист прокоментував, зокрема, скандали з махінаціями щодо квитків на вистави.

Про спекуляції на квитках

Вже тривалий час в мережі активно обговорювали шахрайські схеми перекупників та відсутність квитків на вистави театру Івана Франка в Києві. Так, наприклад, на "Конотопську відьму" режисера-постановника Івана Уривського, неможливо було потрапити декілька місяців. А шанувальники приходили до кас одразу після завершення комендантської години. Водночас в мережі безліч квитків, які придбали перекупники. Порою суми доходять до кількох тисяч гривень. Суханов запитав, чи може Нищук сказати, що ніхто з театру з цим не був пов’язаний.

"Ні, я не можу таке стверджувати. Я максимально з нульовою толерантністю до будь-яких проявів корупційних. І на це мають дати відповідь відповідні чи органи, чи фахівці, які зроблять аналітику. Ми залучили фахівців. Я публічно писав, що ми зустрілись з Михайлом Федоровим (міністр цифрової інформації України. - Ред.), який відкрито дуже поставився і є поціновувачем нашого театру, ходить постійно до театру. Який надав свою команду для того, щоб ми зараз зробили власне ребрендинг системи продажу квитків. Воно все має бути інтегроване, зручно".

Євген Нищук (ліворуч) та Михайло
Євген Нищук (ліворуч) та Михайло Федоров
Фрагмент спектаклю "Конотопська відьма"
Фрагмент спектаклю "Конотопська відьма"

Чи буде зміна головного режисера

"Поняття головного режисера в контексті саме юридичної складової, коли посада генеральний директор-художній керівник об’єднана, де-факто, навіть в самій назві і перед органом управління, генеральний директор-художній керівник відповідальний і за одне, і за інше. Тобто поняття головного режисера фактично дублює художнього керівника. Принаймні міністерство культури зараз ставить таке завдання, щоб не було дублюючих речей. Щоб взагалі було по багатьох функціям приведено в порядок штатний розкладі".

Підсумовуючи все вищесказане, Нищук заявив: Дмитро Богомазов залишиться головним режисером театру Франка.

Головний режисер театру Франка Дмитро Богомазов
Головний режисер театру Франка Дмитро Богомазов

Що очікують від Нищука, як керівника?

"Це підхопити все краще, що було. А воно беззаперечно було, за всі часи, і останні. Воно і є. Для мене важливо, щоб ця місія театру не була локальною. Тому що театр Франка він завжди історично був ширше, ніж просто театр, який показує ту чи іншу прекрасну виставу, куди ходять глядачі. Також, щоб ми заробляли в такий час. В нас є дірка в бюджетуванні саме на зарплатну частину. Нам треба заробити самим з обігу білетні кошти для того, щоб нікого не скорочувати. Щоб дати можливість відпочити у відпустці… Зараз маю намір, щоб з групою поїхати до Харкова, в інші міста. Нам потрібно підіймати морально-психологічний стан в різних місцях".

Також Нищук зазначив: в нього є амбіції, аби в театрі Франка були найкращі актори, режисери та вистави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube