За день до початку засідання Конгресу місцевих та регіональних влад під головуванням президента та прем'єр-міністра міський голова Києва покликав іноземців, зробив світлини та розповів про "важливу зустріч у Асоціації міст України"
Президент провів засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, під "крилом" якого відбувся Другий міжнародний саміт міст і регіонів. До Києва 9 травня запросили понад 250 представників громад з України та Європи, а питання, що підіймалися, стосувалися кризового гуманітарного реагування з акцентом на потреби прифронтових територій. Та найцікавіше залишилося поза лаштунками цього заходу: в Кличка вирішили і собі скористатися з ситуації медійно, "перехопивши" гостей на день раніше. Втім, організувати достатньо ґрунтовні теми для обговорення таки не встигли.
Про дві паралельні інтеграційні структури - президентський Конгрес місцевих та регіональних влад, який об'єднує 1759 членів з 1470 територіальних громад (всі, що є в країні), та Асоціацію міст України під "крилом" Віталія Кличка (1009 громад) ми вже писали не так давно. Структури є незалежними одна від одної, та навіть конкурують, де це можливо, на темах децентралізації й відбудови країни.
Днями цю конкуренцію можна було бачити неозброєним оком. Річ у тому, що 9 травня президент провів засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Сам захід назвали Другим міжнародним самітом міст і регіонів, а до Києва запросили понад 250 представників громад з України. Він був досить представницьким - окрім самого Володимира Зеленського, який відкрив саміт, спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука та прем'єра Дениса Шмигаля, виступали європейські гості.
Їхній перелік досить поважний - це міністерка економспівробітництва/розвитку ФРН Свенья Шульце, президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Марк Кулз, президент комісії CIVEX Європейського комітету регіонів та віце-губернатор Бургундії Патрік Моліноз, американець, губернатор штату Вашингтон Джей Роберт Інслі тощо.
Головні теми - кризове гуманітарне реагування на потреби громад, що знаходяться біля лінії фронту, обмін досвідом, відновлення країни після війни. Як зазначив віце-спікер Верховної Ради Олександр Корнієнко, одна з тем - презентація плану перехідного періоду щодо відновлення місцевого самоврядування після завершення бойових дій, інша, також по закінченню війни, регіональне співробітництво з ЄС під час вступу України.
"Мета саміту – об‘єднати громади для спільного партнерства, взаємопідтримки, обміну досвідом з метою перемоги та відновлення України, встановлення і гарантування миру і безпеки", - зазначив у дописі на Facebook Антон Табунщик, голова Миколаївської облради.
Цікаво, що віце-спікер Корнієнко, що провів декілька зустрічей з високими посадовцями, робив це у компанії з Віталієм Безгіним - очільником парламентської ТСК з питань ефективності взаємодії центральних органів влади з київськими очільниками. В цьому можна побачити особливий меседж для Віталія Кличка.
Сам мер Києва на цьому фоні вирішив також провести зустріч. Ще й на день раніше - тим більше, що більшість поважних гостей вже і так прибула до Києва. Відтак, 8 травня, у переддень саміту президента київський міський голова провів зустріч у Асоціації міст України.
На неї запросили кількох "зірок" з заходу, що проводив президент: президента Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Марка Кулса (кумедно, що київські джерела транскрибували незвичне для українців прізвище, як "Коолз"), його ж секретаря Даніеля Попеску, кількох членів Конгресу, серед яких - доповідачка з питань прав людини Гурдун Мослер-Торнстрьом і Крістіан Дебев, член Європейської комісії з питань регіонів.
Цікаво, що на сайті Асоціації міст України не позначені чітко окреслені посили з боку київської, регіональних влад чи іноземних гостей. Зазначили лише, що Марк Кулс висловився з приводу підтримки України на шляху до Євросоюзу та підкреслив роль і значущість реформи з децентралізації - але це чергові слова. Відтак, головний меседж, який пролунав на заході, висловив Віталій Кличко - і знову про демократію:
"Наші партнери підкреслили, що готові й надалі підтримувати та допомагати Україні у втіленні демократичних реформ та в майбутньому відновленні нашої країни", - сказав мер Києва.
Зазначимо, що Інформатор розповідав в середині березня про те, як у протистоянні з центральною владою Віталій Кличко поступово задіює ще один з глобальних політичних важелів - Асоціацію міст України. Причому використовує її, навіть для публічних скарг європейській спільноті. Втім, як і у випадку з "ТСК" Верховної Ради та дзеркально створеною "ТКК" від Київради, у президента є свій орган, прямо дотичний до місцевого самоврядування, Конгрес місцевих та регіональних влад.
Також ми писали, що напередодні відкриття переговорів про членство України в ЄС Віталій Кличко надіслав на імʼя очільника Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Матьє Морі листа від імені Асоціації міст України. Неофіційний переклад листа опублікував у себе на сторінці Facebook народний депутат України Віталій Безгін. Він побачив в діях Кличка "зраду" і пояснив, яку саме: напередодні найважливішого історичного рішення той звинуватив українську центральну владу у деяких досить дискусійних вчинках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.