Крематорій у Києві замовив проєкт по заміні печей, підрядника оберуть 8 березня

Читать на русском

Київський крематорій планує встановити 6 нових енерго- та газоощадних печей та під час реконструкції не планує переривати роботу.

Читать на русском
Київ, крематорій, тендер, похорони
У закладі проведуть заміну обладнанню

Київський крематорій планує встановити 6 нових енерго- та газоощадних печей та під час реконструкції не планує переривати роботу.

Для цього спочатку мають створити проєкт реконструкції обладнання крематорію. Тендер на такі роботи оголосили у понеділок, 26 лютого. Проєкт, який може коштувати до 3,4 млн грн, має бути готовий до 3 жовтня 2024 року. 

Роботи із заміни печей планують виконати впродовж 2024-2025 років. Це передбачено програмою економічного і соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки. 

Робочий проєкт має бути готовий до жовтня цього року.
Робочий проєкт має бути готовий до жовтня цього року.

Аукціон з вибору проєктувальника запланований на 8 березня. За умовами закупівлі, компанія-переможець має передбачити, що зараз одна з печей крематорію може виконати 5 кремацій за день й для цього споживає 20 кВт електроенергії та 25 нм3/год газу.

«Запланована реконструкція має скоротити споживання енергоресурсів, підвищити ефективність роботи печі та забезпечити збільшення потужності у 3-5 разів у порівнянні зі старими (печами), - йдеться в умовах до тендеру.

Також в проєкті має бути врахована можливість підключення до резервного генератора на випадок відсутності електропостачання. Для цього проєктувальник має визначити необхідну потужність джерела живлення та де він має бути встановлений.

Коли від проєкту перейдуть до реконструкції, то гарантія на роботу нових печей має скласти 50 років. Які саме печі планують встановити – у документах не сказано.

Нагадаємо, що за офіційною інформацією підприємство «Київський крематорій» було засновано у 1974 році. Над проєктом створення комплексу працював архітектор Авраам Мілецький та подружжя Ада Рибальчук і Володимир Мельниченко.

Критика від військових щодо стану крематорію

Після початку повномасштабного вторгнення військові критикували стан столичного крематорію. Через це в залах для прощання вирішили розпочати ремонтні роботи. З бюджету кошти на це не виділяли.

Крематорій у Києві замовив проєкт по заміні печей: чи буде працювати заклад під час робіт 2

Торік у залах для прощання зробили косметичний ремонт.
Торік у залах для прощання зробили косметичний ремонт.

«Будівлі крематорію зведені ще у 1970-х роках, тобто їм майже пів століття. Безумовно, вони потребують повноцінного оновлення, що ми і планували зробити у 2021 році. Однак будівлі були визнані об’єктами культурної спадщини, адже створені за унікальним проєктом», - пояснював у жовтні минулого року заступник голови КМДА Петро Пантелеєв

Історична цінність будівель ускладнює проведення будь-яких ремонтних робіт, тому що за законодавством перед початком потрібно провести дослідження й потім починати реставрацію.

«Ми вже виконали низку процедурних і дослідницьких робіт, щоб вже наступного року проводити реставрацію», – заявляв у минулому році Пантелеєв.

Інформатор писав, скільки коштує кремація у Києві.

Приєднуйтесь до нашого захоплюючого інтерв'ю з Максимом Левківським, технічним директором компанії Skyeton, де ми обговоримо український дрон Raybird-3 та його ключову роль для національної безпеки. Дізнайтеся про технічні характеристики, потужність та перспективи використання цієї передової технології військовими. Обіцяємо цікаву та інформативну розмову!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.