Цей факт ставить крапку в дискусії між водоканалом та опозиційними депутатами про якість води в кранах киян: підприємство стверджувало, що заяви політиків дискредитували його роботу
ПрАТ "АК "Київводоканал" замовляє питну воду в пляшках. Один цей факт ставить крапку в дискусії про якість водопровідної води у Києві: ще навесні Київводоканал заявляв, що пити її безпечно, а заяви про інше є "дискредитацією роботи підприємства". Інформатор розшукав тендер на постачання одразу 1932 бутлів з доочищеною питною водою: те, що працівники підприємства не бажають пити власноруч очищену воду, власне, є найкращим підтвердженням її високої якості.
Договір на постачання 1932 бутлів з доочищеною питною водою ПрАТ "АК "Київводоканал" був укладений ще на початку липня 2024 року. Переможцем конкурсу стало ТОВ "Росяна", а ціна угоди склала 26,3 тис грн. Фахівці з очистки питної води Києва піклуються про здоров'я: від постачальника вони зажадали сертифікат якості заводу-виробника, сертифікат відповідності, а також висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Зрештою, постачальник поставить підприємству 72 великих бутлі води "Росяна" на 18,9 л для кулерів (загалом 1,3 тони води) та ще 1860 пляшок по 0,5 л - для особистого споживання (це ще 930 л води). Усю воду постачальник мав доставити на склад Київводоканалу по вул. Пухівській, 1г.
Зазначимо, що постачання води співробітникам Київводоканалу є яскравим підтвердженням "високої якості" питної води, яку постачає сам водоканал киянам. Ще у квітні 2024 року опозиційний депутат Київради Андрій Вітренко зробив заяву про небезпеку від води з-під кранів - він стверджував, що аварійність водопровідних мереж столиці становить 80% через неякісну роботу ПрАТ "Київводоканал". Депутат уточнив, що, згідно з однією з директив ЄС, у столицях держав, що претендують на членство, вода у водопроводах має бути придатною для пиття.
Своєю чергою, ПрАТ "АК "Київводоканал" тоді зробив заяву: інформація про те, що водопровідну воду у столиці нібито пити небезпечно, "не відповідає дійсності", вона "не відповідає дійсності", "є перекрученням фактів і маніпуляцією", та взагалі - дискредитує роботу водоканалу. А якість води, додали на підприємстві, попри хронічне недофінансування, забезпечується на високому рівні, ще й контролюється на всіх етапах підготовки.
Нагадаємо, Інформатор писав про наявність води в домівках киян у разі блекауту. Влада Києва намагається убезпечити ключові об'єкти, зокрема, водопостачальні станції, на випадок відсутності електроенергії впродовж кількох днів у холодну пору року. Відтак, котельні, насосні станції та водопостачання загалом у столиці працюватимуть навіть за умови кількаденних знеструмлень.
А ще у травні 2024-го ми писали, що депутати Київради проголосували за те, щоб зробити з Київводоканалу комунальне підприємство. До цього воно було приватним акціонерним товариством та мало угоду з міською владою про використання мереж. Своїм рішенням міська влада ще й поповнила уставний капітал новоствореного підприємства на 1,5 млрд грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.