В КМДА закінчилося заспокійливе: Київводоканал каже, що очистити забруднення з Десни не зможе, і буде дефіцит води

Ситуація з питною водою у Києві не така вже й контрольована, а коли брудна пляма дійде до столиці, місто припинить відбирати воду на Деснянській водопровідній станції, що забезпечує 70% від потреб міста у воді

Київводоканал Десна брудна пляма Київ
Київводоканал каже, що навіть за умови збільшення кількості реагентів не зможе очистити воду з Десни - відтак, деякі райони залишаться без водопостачання взагалі

Ситуація з питною водою у Києві не така вже й контрольована, а у разі, якщо (чи, радше, коли) брудна пляма дійде до столиці, місто припинить забирати воду на Деснянській водопровідній станції. Це стане величезною проблемою для міста, адже станція є джерелом питної води для 70% киян. Відтак, на місто чекає комунальна аварія великих масштабів. Втім, цікаво, що ця інформація докорінно розходиться з усім, що до цього повідомляла міська та центральна влада стосовно ситуації в столиці, а на ранок середи призначена велика прес-конференція з приводу отруєння питної води в столиці.

"Ми очікуємо на найгірші результати"

Резонансну заяву зробив у вівторок, 10 вересня, заступник директора ПрАТ "Київводоканал" Володимир Костюк. В ефірі телеканалу Еспресо він повідомив: через забруднення річки Десна місто Київ може перейти на альтернативні джерела водопостачання. А очікуваного процесу розбавлення забруднення водою, як прогнозували (і як писав Інформатор днями), не сталося.

"Зараз забруднена вода спустилась нижче Чернігова. На жаль, органічне забруднення продовжується. Змоделювати яка вода прийде на водозабір через 4-5 днів, неможливо. Втім, ми очікуємо найгірших результатів. Якщо такі результати підтверджуються й наша чинна технологія не здатна буде очистити воду, то можливий сценарій відмови від цього джерела водопостачання й перехід на інші джерела. Зокрема, Дніпровську станцію та артезіанські джерела", - зазначив Костюк.

Важливий момент: такий перехід на альтернативні Деснянській воді джерела не зможе забезпечити киян водою на 100%. Про це також каже посадовець, зазначаючи, що саме з Деснянського водозабору столиця отримувала 70% питної води. У разі, якщо це джерело, дійсно, буде втрачено, каже Костюк, уся система водопостачання Києва буде розбалансована - а наслідки цього будуть серйозними.

Ін'єкції заспокійливого від водоканалу

Заяву озвучили в момент, коли брудна пляма вже пройшла Чернігів і насувається до Київської області. За оцінками Гідрометцентру, вона дістанеться Києва 14-16 вересня, відтак, до прийняття рішень лишилося кілька днів. Втім, зазначимо, що при цьому попередні заяви з боку Київводоканалу мали заспокійливий характер. Так, ще в суботу, 7 вересня, на офіційному порталі Києва стверджували - ситуація із якістю води контрольована, а в разі погіршення Київводоканал зможе зробити корекцію своєї технології очищення води.

"Київводоканал застосує додаткові реагенти для знезараження води, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил... На випадок погіршення ситуації міські служби розробляють комплекс заходів, який дозволить забезпечити споживачів міста Києва питною водою", - йшлося у повідомленні КМДА в суботу.

Цікаво, що у своїй денній заяві за вівторок, 10 вересня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів акцентує на тому, що відомство співпрацює з ПрАТ "АК "Київводоканал". У першому абзаці досить розлогого допису відомство стверджує, що ведеться розробка комплексу заходів "на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів".

"Якщо якість води погіршиться, ПрАТ "АК "Київводоканал" готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні", - зазначили у відомстві.

Наскільки серйозними будуть наслідки, і чи готовий Київ до комунального колапсу через зміну системи водопостачання, буде відомо вже за півдоби. Зранку у середу, 11 вересня у КМДА відбудеться великий пресбрифінг за участі директора департаменту муніципальної безпеки КМДА Романа Ткачука та голови правління - директора ПрАТ "АК "Київводоканал" Олега Лисюка.

"Чорна вода, запах гнилі, аміаку і мертва риба": що чекає на Десну під Києвом

Нагадаємо, наприкінці серпня Інформатор писав про те, що ріку Десна у Київській області закрили для відвідування - не можна ані купатись, ані рибалити, ні навіть переправлятися човном на інший берег. А міністр захисту довкілля та природних ресурсів розповів, що попередня спроба зупинити плин брудної плями не дала ефекту.

Також ми в деталях пояснювали, звідки саме взялося забруднення і чим захаращено Десну та її притоку, Сейм. І описували наслідки: масову загибель риби внаслідок критично низького вмісту розчиненого у воді кисню (менше ніж 1 мг/л при мінімально допустимій нормі 4 мг/л), спричиненого процесами його біохімічного споживання органічними речовинами, що потрапили у водне середовище. Самі ж чиновники описують ситуацію так: "чорна вода, запах гнилі, аміаку і мертва риба".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube