У Київраді розповіли, чи буде вода у Києві в разі масштабного блекауту

Депутат Київради вважає, що місто вже убезпечило себе від справді негативних наслідків в разі, якщо знеструмлення мережі триватиме довше за добу: котельні, водопроводи, насоси, лікарні не відключатимуться

Блекаут Київ відключення світла електроенергія
У Києві готові в будь-який момент розгорнути міні-котельні: блекаут не торкнеться найважливішої інфраструктури

Влада Києва намагається убезпечити ключові об'єкти, зокрема, водопостачальні станції, на випадок відсутності електроенергії впродовж кількох днів у холодну пору року. Йдеться про можливість блекауту - такий сценарій також проробляється міськими органами влади. Відтак, котельні, насосні станції та водопостачання загалом у столиці працюватимуть навіть за умови кількаденних знеструмлень.

Про готовність Києва до екстремального сценарію розповів депутат Київради від "УДАРу" Олег Костюшко в ефірі телеканалу Київ24. За його словами, найважливіші об'єкти критичної інфраструкутри міська влада вже убезпечила від відключень в разі масштабного знеструмлення.

"Сьогодні критичні об’єкти, до яких належать котельні, насоси, лікарні, не відключатимуться взагалі. Якщо буде технічна можливість, їх не відключатимуть", - зазначив Костюшко.

Особливу увагу, каже депутат Київради, приділяють автономності роботи водопостачальних станцій та основних котелень. Ці об’єкти вже обладнані резервними джерелами живлення, а також додатковими системами захисту, що забезпечують їхню безперебійну роботу в надзвичайних ситуаціях.

Аналогічні запевнення нещодавно кияни чули й від міського голови, Віталія Кличка. Він зазначає, що з середини травня активно проводилися гідравлічні випробування тепломереж. У межах планових заходів були передбачені ремонт понад 150 теплоджерел, оновлення більш ніж 200 котлів та модернізація насосного обладнання.

Міні-котельні та міні-ТЕЦ на вулицях Києва: столиця шукає механізми забезпечення критичної інфраструктури

Нагадаємо, у серпні Інформатор розповідав про те, що Київ готує до розгортання мобільні пересувні котельні. Їх використовуватимуть для опалення медичних установ, шкіл та інших об'єктів соціальної сфери взимку у випадку надзвичайних ситуацій. Станом на середину серпня у київських тепловиків вже є 50 таких котелень.

Також ми писали про те, що у столиці розробили та уже почали запроваджувати заходи зі створення мережі локальних джерел когенерації. Це установки, що вироблятимуть тепло та електроенергію одночасно. Київрада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ.

Також зазначимо, що днями в інтерв'ю Інформатору Олексій Тихонов, радник заступника міського голови столиці, Петра Пантелєєва, розповів, що, попри масштабні обстріли, яким піддавався Київ, українській столиці досі вдавалося уникати справжнього блекауту в енергетиці. Втім, ризик існує, адже, попри наявність власної генерації, Київ має величезну кількість споживачів і разом з кількома іншими великими містами, передовсім, Одесою та Львовом, перебуває в "групі ризику". Спричинити ж блекаут може ракетна атака РФ на українську енергетичну інфраструктуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube