У Києві погодили встановлення 6 міні-ТЕЦ у найлюдніших районах для постачання тепла та світла

Київська міська рада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ у столиці, вони будуть розміщені як на правому, так і на лівому берегах Києва

Електроенергія
Київрада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ

В Києві розробили та уже почали запроваджувати заходи зі створення мережі локальних джерел когенерації. Це установки, що вироблятимуть тепло та електроенергію одночасно. Київрада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ.
Про це заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, пише 26 травня Економічна Правда.

За словами Володимира Бондаренка, спеціального розподілу не буде: міні-ТЕЦ розташовуватимуться в місцях, де проживає багато людей. Зокрема, в спальних зонах.

"Маємо індивідуальні котельні, які можуть бути одна на кілька будинків, так і одна на будинок. Віталій Кличко вже дав відповідне доручення, ми будемо думати над певною програмою для багатоквартирних житлових будинків, щоб вони встановлювали індивідуальні котельні та індивідуальне генераційне обладнання", – зазначив Бондаренко.

Раніше стало відомо, що концепцію відновлення та підвищення стійкості енергосистеми столиці 16 травня у сесійній залі мерії представив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. За його словами у місті розробили та уже почали запроваджувати заходи зі створення мережі локальних джерел когенерації. Це установки, що вироблятимуть тепло та електроенергію одночасно.

Міні-ТЕЦ (мінітеплоелектроцентраль) — це компактна енергетична установка, що слугує для спільного виробництва електричної та теплової енергії в агрегатах потужністю до 25 МВт, незалежно від виду обладнання.

На відміну від великих ТЕЦ, міні-ТЕЦ зазвичай установлюють ближче до споживачів, адже вони мають меншу потужність. Їх зазвичай застосовують для забезпечення енергетичної автономії невеликих населених пунктів, підприємств, комунальних об'єктів і житлових комплексів.

Теплові станції України замінить розподілена генерація та відновлювані джерела енергії

Замість 20 великих потужних електростанцій в енергосистемі України має з’явитися 100-200 розосереджених по країні маневрових установок меншої потужності. Це можуть бути газові установки, теплові станції на біопаливі, системи накопичення енергії. Про це розповів Телеграфу голова правління ПрАТ "НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Володимир Кудрицький повідомив, що низка проєктів нової розподіленої генерації вже в стадії активного розвитку. Ставка робиться на традиційні для Європи, США, Японії проєкти зі встановлення систем накопичення енергії. Нова генерація повинна буде через два-три роки повністю або майже повністю замістити існуючу теплову генерацію.

Атомна енергетика залишиться основою української генерації. Але будуть розвиватися відновлювальні джерела енергії – сонячні та вітрові електростанції, тому що вони дешевші за всі інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube