Кличко повідомив про зміну керівництва Київміськбуду: що про це відомо

Читать на русском

Столичний очільник міста Віталій Кличко у своїй промові на початку сесії у четвер, 8 лютого 2024 року, підтвердив чутки про кадрові зміни в керівництві компанії «Київміськбуд».

Читать на русском
Київміськбуд, Влада Молчанова, Століца груп, довгобуди
В найближчий час компанія має представити стратегію виходу з кризи

Столичний очільник міста Віталій Кличко у своїй промові на початку сесії у четвер, 8 лютого 2024 року, підтвердив чутки про кадрові зміни в керівництві компанії «Київміськбуд».

На сесії Київради у четвер, 8 лютого, міський голова Віталій Кличко заявив, що «Київміськбуд» найближчим часом покроково розповість, як відновить будівництво. Напередодні змінили голову наглядової ради компанії й це має дати поштовх для перезапуску будівельного ринку у столиці. Яким би не був сценарій, для цього потрібні величезні кошти – 10 мільярдів гривень. 

Одразу з’явилися чутки, що виконуючим обов’язки голови правління призначено пана Василя Олійника. Це «людина» відомої забудовниці Владислави Молчанової, яку вже охрестили «королевою» ринку будівництва у Києві. Проте з огляду на офіційні джерела, на посаді в.о. поки інша людина. Хоча це може швидко змінитися.

 

«Місто працює над стабілізацією ПРАТ «Київміськбуд». Зазначу, що зараз вже оновлений склад наглядової ради підприємства. Також відбулася зміна керівництва «Київміськбуду» і сьогодні (8 лютого 2024 року. – Ред.) вони, спільно, готують план стабілізації роботи компанії, який «Київміськбуд» повинен представити громадськості, інвесторам і всім нам в найближчі тижні», - заявив на сесії Київради 8 лютого мер столиці Віталій Кличко.

За його словами, йдеться про відновлення роботи компанії та перезапуск будівництва об’єктів. Згідно з даними сайту фондового ринку SMIDA, 29 січня 2024 року головою наглядової ради «Київміськбуду» було обрано Андронова Владислава Євгеновича.

Владислав Андронов став Головою Наглядової ради компанії.
Владислав Андронов став головою наглядової ради компанії.

Це депутат Київради від фракції «Удар» та секретар комісії міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності. Згідно з офіційною біографією, з червня 2022 року його призначили на посаду заступника голови КМДА.

За непідтвердженими даними, виконуючим обов’язки голови правління призначено Василя Олійника. Це давній партнер відомого у столиці забудовника – компанії «Stolitsa Group» Владислави Молчанової. На цьому відео Олійник розказує про темпи будівництва житлових комплексів.

 

Проте, згідно з офіційною інформацією, у грудні 2023 року виконуючим обов’язки голови правління «Київміськбуду» було обрано Едуарда Шевчука. Відомостей, що його замінили на Олійника, поки що немає.

Інформації, що Шевчука замінили на Олійника поки немає.
Інформації, що Шевчука замінили на Олійника, поки немає.

 

Що трапилося з "Київміськбудом"

Влітку минулого року після кількох гучних розслідувань щодо експрезидента "Київміськбуду" Ігоря Кушніра його вирішили тимчасово відсторонити від виконання обов’язків. Роботу компанії під керівництвом Кушніра почали перевіряти.

Виявилося, що забудовник не може добудувати 22 ЖК у Києві, та понад 20 тисяч людей чекає на своє нове житло. Ситуація погіршилася після обіцянок президента, що Київміськбуд добудує ЖК Укрбуду, та через повномасштабне вторгнення. Аудитори вивчали звітність за період з 2020 року до першого кварталу 2023 року, але вони не знайшли проблем з неправильними рішеннями керівництва компанії. Кризову ситуацію з недобудовами пояснили зовнішніми обставинами:

  • Фінансування переважно із зовнішніх джерел.
  • Диспропорція у графіках будівництва та надходження доходів від продажу.
  • Залежність компанії від позикових коштів.
  • Поточна ситуація на ринку нерухомості та зниження попиту у 2022 році.
  • Низька маржинальність житлових комплексів класу економ та комфорт, які будує компанія.
  • Зобов’язання з добудови об’єктів Укрбуду.
  • Дебіторська заборгованість у 150,82 млн грн.

Аудитори дійшли висновку, що для відновлення повноцінної роботи столичному забудовнику потрібен час та понад 10 мільярдів гривень допомоги. Для цього є три шляхи:

  • Консервативний сценарій - за умови завершення активних військових дій до квітня 2025 року. Експерти вважають, що його можна реалізувати за два роки. Необхідний обсяг дофінансування складає 272,49 млн доларів (станом на 20 листопада це приблизно 10 млрд 161 млн грн).
  • Базовий сценарій - за умови завершення активних військових дій до листопада 2024 року. За цим планом відновити повноцінну роботу можна за 18 місяців. Цей план потребує 107,57 млн доларів (приблизно 3 млрд 998 млн грн).
  • Оптимістичний сценарій - за умови завершення активних військових дій до липня 2024 року. Це найшвидший план – його можна здійснити за рік. Необхідний обсяг дофінансування – 10,24 млн доларів (приблизно 374 млн 396 тис. грн).

Інформатор писав, що суди почали повертати гроші інвесторів Київміськбуду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.