У Чорнобильській зоні відчудження рубають дерева у промислових масштабах

Держекоінспекція почала проводити рейди, і вперше після весняного скандалу з вирубкою дерев ціною у мільярд гривень знайшла локацію з незаконною вирубкою лісу

Зона відчудження дерева вирубка
Екоінспектори побачили локацію з незаконною вирубкою вперше з весни 2024-го, коли браконьєри "нарубили" на 1 млрд грн

На території Чорнобильської зони відчудження 4 жовтня 2024 року виявили незаконну вирубку дерев. Йдеться про 74 дерева, з них найбільше (67) - звичайних сосен. Рубку помітили на території лісництва поблизу Дитяток, це відселене село, де знаходиться найбільший КПП на в'їзді у Чорнобильську зону відчудження.

Про незаконну вирубку дерев повідомляє Держекоінспекція Столичного округу. Її фахівці 4 жовтня 2024 року під час рейду виявили спиляні дерева у кількості 74 шт., серед яких було найбільше звичайних сосен - 67 дерев.

Згідно з інформацією, наданою порталом ВО "Укрдержліспроект" за результатами лісовпорядкування, незаконна вирубка розташована в 235 кварталі Дитятківського лісництва, у виділах 29 та 32, додають у Держекоінспекції. Землекористувачем цієї ділянки є Чорнобильський біосферний заповідник.

Також Держекоінспекція надіслала запит до Державного агентства України з управління зоною відчуження для з'ясування, кому належить ця територія. Паралельно заяву про злочин передана до ГУ Нацполіції Київської області.

Напиляли на мільярд: що відбувається в зоні відчудження

Нагадаємо, як писав Інформатор, великий скандал з вирубкою дерев у зоні відчудження розпочався навесні 2024 року. З березня по квітень мобільні групи з інспекторів Держлісагентства та Держекоінспекції провели загалом 18 рейдів у Чорнобильській зоні. Вони зафіксували 12 незаконних рубок дерев на території як самого Чорнобиля, так і довколишніх сіл Корогод і Замостя (збитки у понад 23 млн грн), Лубянка (12,2 млн грн), Медвин (14,4 млн грн). Загалом зловмисники "напиляли" на мільярд гривень.

Також ми писали про початок рейдів навесні 2024-го: Міндовкілля побачило проблему після того, як браконьєри і вирубувачі лісу спробували вивезти з зони відчудження деревини на 52 млн грн. Тоді створили 32 мобільні групи з інспекторів Держлісагентства і Держекоінспекції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube