Вогонь у Чорнобильській зоні поширюється: працюють вже 200 одиниць техніки та рятувальники з шести областей

Через сильний вітер та вкрай сухі погодні умови вогонь розповсюджується на нові ділянки, контроль за радіацією проводиться у 39 населених пунктах

пожежа
Території пожеж вже перевищили 2,5 тисячі гектарів

У Чорнобильській зоні на Київщині вже майже дві доби триває ліквідація пожеж на відкритих територіях. До того ж фіксується задимлення та тління у деяких лісництвах, займання ламані та лісової підстілки. Наразі у боротьбі з вогнем задіяні сили ДСНС не тільки Київщини, а й інших регіонів, а також підприємства зони відчуження.  

За інформацією ГУ ДСНС у Київській області, наразі на місці працюють 399 рятувальників, 103 одиниці техніки від ДСНС, а саме з Київської області, Києва, Вінницької, Житомирської, Рівненської, Чернігівської, Чернівецької областей, а також 17 одиниць техніки від лісового господарства. Крім того, до ліквідації пожежі залучено важка інженерна техніка для створення мінералізованих смуг, працюють бульдозери, трактори та важкі тягачі.

Боротися из осередками вогню рятувальникам доводиться і в лісництвах
Боротися з осередками вогню рятувальникам доводиться і в лісництвах

Ситуацію надзвичайно ускладнює погода - вкрай суха, з вологістю не більше 17% та сильний вітер, який розносить вогонь по нових ділянках. Як повідомляють у Державному агентстві з управління зоною відчуження, радіаційний фон контролюється у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину. Перевищення допустимих показників поки не зафіксовано. 

У Чорнобильській зоні зафіксували лосів та жаб-мутантів

У Чорнобильській зоні фіксують збільшення кількості лосів. Фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника нарахували 5 лосів біля розподільчої дамби, а ще 12 тварин - на дамбі вздовж річки Прип’ять. Цих тварин може бути й більше. 

Також у зоні відчудження знайшли нову властивість місцевих жаб. Виявилося, вони змогли еволюціонувати та здобули темну шкіру, щоб отримати кращий захист від радіації. Йдеться про східних деревних жаб "Hyla orientalis", які зазвичай мають яскраво-зелене забарвлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube