Жодного дерева не залишать: на Київщині бобри почали масово валити прибережні верби та каштани

Читать на русском

Нашестя бобрів почалося взимку - Інформатор ще у січні знайшов у Києві дерева, які підточили бобри, які з якоїсь причини вирішили не відпочивати в холодну пору року

Читать на русском
Бобри валять дерева на Київщині
Бобри щовесни нищать дерева у столичній області та навіть самому Києві, масштаби показав на фото мешканець Ірпеня

Нашестя бобрів почалося взимку - Інформатор ще у січні знайшов у Києві дерева, які підточили бобри, які з якоїсь причини вирішили не відпочивати в холодну пору року

У Ірпені почалося весіннє "нашестя" бобрів. Місцеві мешканці фотографують десятки дерев, погризених та понівечених тваринами. Втім, екологи стверджують, що захистити усю прибережну рослинність від водоплавних гризунів неможливо - бобри все одно знайдуть деревину, яку будуть гризти і використовувати у якості будматеріалу для своїх загат.

Фотозвіт з прогулянки Ірпінщиною виклав у Facebook місцевий мешканець Володимир Коскін. Пише: почалося весняне нашестя бобрів, і, "здається, жодного дерева не залишать". Дійсно, на світлинах - десятки прибережних верб, каштанів та берізок, понівечених тваринами - деякі з них вже були повалені у воду, з інших просто здерли кору і залишили "на потім".

Деякі дерева та кущі "пиляють" під корінь, а з інших просто знімають кору. Фото: Володимир Коскін
Деякі дерева та кущі "пиляють" під корінь, а з інших просто знімають кору. Фото: Володимир Коскін

"У містах та невеликих населених пунктах вони завжди знайдуть собі поживу: скільки б не обгортали дерева металевими сітками, порятувати можна лише найцінніші з них. Усі не обгорнеш, а там, де технічно це можливо зробити, - бобри все одно розриють землю і будуть харчуватися корінням дерев", - розповідає Інформатору Валентина, диспетчер Kyiv Animal Rescue Group.

Полювання ж на бобрів - марна справа, кажуть екологи. Річ у тому, що в бобрових хатках настільки глибокі і розгалужені лабіринти нор, що, наскільки би не хотілося, - технічно відловити тварину і кудись відселити просто нереально. Те ж саме стосується ондатр нутрій та інших водяних гризунів - вони майстри у будівельній сфері.

Хоробрі київські бобри живуть прямо за два кроки від метро

Нагадаємо, Інформатор ще у січні знайшов кілька дерев на озері Лебединому, що на Харківському житловому масиві, поточених водними гризунами. Слід зазначити, що рослини не було захищено металевими сітками чи хімічними розчинами - інакше тварини не змогли б дістатися до деревини.

Також ми розповідали про те, що за майже два роки повномасштабної війни з України було евакуйовано більш, ніж дві сотні диких тварин. Йдеться про левів, тигрів, леопардів, ведмедів, вовків, каракалів, гієнових собак, мавп. Проміжною зупинкою для багатьох із них стає зоопарк у польській Познані, директорка якого шукає вільні місця у зоопарках європейських країн та навіть на інших континентах. Так тварини з українських міст, що зазнали бомбардувань, опинилися у Південній Америці і навіть ПАР.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.