У Києві дефіцит генераторів: бізнес скаржиться, що техніку продають лише за 100% передплати і під замовлення

Оформити кредит на техніку, що забезпечує енергонезалежність, ніби й можливо, хоч треба мати додаткові підтвердження й поручителів, але постачальники не хочуть заморочуватися з банками і просять 100% передоплати, а сам товар обіцяють за місяць-два

Генератори обладнання відключення електроенергії
Постачальники доставляють генератори для бізнесу лише під замовлення і з повною передоплатою

Через знеструмлення у червні та липні у Києві утворився дефіцит генераторів. Постачальники доставляють техніку лише під замовлення і з повною передоплатою. Крім того, існують програми кредитування для придбання генераторів - але є нюанси, через які оформити їх малому та середньому бізнесу непросто.

Про ситуацію з енергообладнанням розповів виданню LIGA.NET київський підприємець, власник мережі пекарень "Такі пироги" Андрій Вакуленко. Нині його виробництво - це три пекарні, на яких сумарно випікають до 500 осетинських пирогів, кішів і тартів на добу. Усі - у потужних електричних печах, відтак, виробництво повністю залежне від електрики.

"У нас два типи пекарень. Одні з менш потужними печами, інші – з більш потужними. Ті, що з меншою потужністю, потребують генератора на 30 кВт (кіловат). З більшою – 60 кВт. Вартість першого – близько 500 000 гривень. Генератор на 60 кВт за нормальних умов і не підвищеного попиту значно дешевший, а зараз коштує мільйон із монтажем", – розповів підприємець виданню.

За словами бізнесмена, проблема нині полягає не лише у вартості генераторів. Постачальники доставляють їх лише під замовлення і з повною передоплатою. Є, звісно, програми кредитування для закупівлі генераторів - але існує й низка нюансів, через які оформити їх непросто.

"Ускладнює оформлення кредиту необхідність додаткових підтверджень і поручителів для ФОП. Але проблема навіть не в цьому. Постачальники в період надмірного попиту на їхню продукцію не хочуть заморочуватися з банками. Відповідно, якщо ти хочеш придбати таке якісне обладнання, ти приходиш до постачальника, даєш йому 100% передоплати і очікуєш від 30 до 60 днів, коли приїде генератор. Отак це працює", – описує процес Вакуленко.

Бізнесмен володіє трьома малопотужними генерторами на 8 кВт (їх купили ще 2022-го), до них докупили ще 4 таких саме. Їх поєднали у спільну мережу, кожен живив свою частину обладнання - холодильники і частину печей. Продуктивність праці впала на дві третини, не вдавалося заживити 60-70% печей та вентиляцію, розповів Андрій Вакуленко. До того ж, через надто довгу безперервну роботу техніка почала виходити з ладу - генератори повинні працювати не більше за 3-4 години, а потім мають стільки ж відпочивати.

"За той тиждень геть усі наші генератори пройшли через ремонт. Але у нас суперкласний сервіс, який їх обслуговує. Вони у цей період інколи видавали генератори за кілька годин із ремонту. І тому в нас був отакий забіг: наш майстер постійно мотався між сервісом та локаціями, перевозив ці генератори по колу. Відбувалося таке жонглювання генераторами. І ми їх переставляли з однієї локації на іншу: тут є електроенергія, значить поїхали на іншу точку", - розповів Вакуленко, додавши, що "витягнули" навіть такий надскладний тиждень.

У підсумку, каже пекар, прибуток підприємства скоротився майже вполовину. Загалом за липень на пальне для генераторів довелося витратити близько 80 тисяч гривень - адже одна з його локацій працювала виключно на генераторах. На придбання потужнішої техніки доведеться витратити близько 2 млн грн, і це вплине на підвищення вартості продукції.

Через знеструмлення почали псуватися продукти: до яких закладів не варто ходити киянам

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що від спеки та відключення світла у столиці реєструють 2-3 спалахи харчового отруєння на тиждень. Кияни труяться де завгодно: і у дорогих ресторанах, і в точках з гастрономією, що розміщені в супермаркетах. Ба більше: гострі кишкові інфекції виникають після відвідин закладів громадського харчування навіть попри те, що майже всі вони мають альтернативні джерела електроенергії.

Також ми розповідали, що мешканцям гуртожитку у місті Біла Церква по вул. Першотравнева, 8 відключили світло. Знеструмлення провели 1 серпня, навіть не зважаючи на те, що будівля має лише електричні плитки. Підставою стали борги, що накопичились через несплату кількох мешканців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube