Святошинський район Києва взявся за укриття, витратять близько 10 мільйонів на ремонти

Приміщення мають бути облаштовані каналізацією, системами водопостачання, освітлення, пожежної сигналізації, контролю концентрацій газів

підвал ремонт укриття
Комфортність та безпека майбутніх укриттів залежатиме від розміру витрачених сум

Святошинська райдержадміністрація завершила процедуру обрання підрядників на проведення капітальних ремонтів чотирьох підвальних приміщень. Кінцевою метою цих робіт є облаштування у колишніх підвалах найпростіших укриттів. Ремонти мають бути проведені у досить стислі терміни - до кінця 2024 року.

Згідно з інформацією в тендерній документації, мова йде про чотири локації у Святошинському районі: на вул. Гетьмана Кирила Розумовського, 17, на вул. Миколи Ушакова, 14А, на вул. Вахтанга Кікабідзе, 16  та на вул. Миколи Ушакова, 2.  Вартість робіт в усіх різна - від 1,3 млн грн на Ушакова, 2 до 4,2 млн грн на Розумовського, 17 - вона залежить від очікуваних обсягів. Переможці тендерів теж різні, поєднує їх тільки строк виконання капремонтів.

Вони передбачають передусім базові етапи: демонтаж дверей, обшивки стін, дрібних металоконструкцій і в деяких випадках навіть плит перекриття, очищення стелі та стін. Окрім суто ремонтних робіт у приміщеннях, облаштування укриттів передбачає прокладання трубопроводів водопостачання та каналізації, систем опалення та вентиляції. Там, де на ремонт закладено більше коштів, мають обладнати санвузли і для маломобільних людей, три умивальники, чотири унітази.

Вже після закінчення робіт мають встановити 33 лавки длиною 1,5 м кожна та ємність із водою об’ємом 500 літрів. Обов’язкова умова для всіх локацій - встановлення систем вентиляції та пожежної сигналізації. Залишається лише одне питання - чому фокус на ремонті укриттів з'явився саме зараз. Найлогічнішою відповіддю на нього буде, нажаль, не піклування про життя й здоров'я місцевих мешканців, а бажання освоїти суми напередодні завершення фінансового року.

Кличко відмовляється будувати вуличні укриття, а в Києві є власні унікальні розробки

Як повідомляв Інформатор, У Києві досі немає централізованої міської програми зі встановлення укриттів невеликого розміру у людних громадських місцях, на перетині вулиць та зупинках транспорту. Влітку 2023-го міський голова відповів, що такі швидкі укриття у столиці не будують, бо нібито відсутні державні будівельні норми щодо таких споруд.

Вуличні укриття з бетону встановлюють у Дніпрі та Харкові - обидва міста наближені до лінії фронту, обидва періодично стають об'єктами ракетних атак з боку агресорів. У Києві ж міський голова опирається необхідності встановлення таких укриттів. Офіційна позиція Кличка: держава винувата, бо вона не розробила державні будівельні норми для зведення таких споруд.

Також ми писали, що київські інженери вже мають власні розробки міні-укриттів "на кожен день". Так, ще напочатку січня 2024-го місцевий розробник Сергій Захарін запропонував свій варіант невеликого укриття, "Капсули життя". Це модульна конструкція, що рятуватиме життя від наслідків ракетних обстрілів. Його можна встановлювати і в звичайних квартирах, у офісах чи інших приміщеннях, де не можна встаноити монолітні конструкції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube