За даними у Prozorro, укриття в школах столиці мають з’явитися наприкінці 2024 року, а в деяких випадках до кінця 2025 року
Офіційно в управліннях освіти різних районів столиці укриттів не має нібито лише від 4 до 1 закладу освіти. Якщо є підвал, то вважається, що укриття є. Але під час повітряної тривоги учні більш ніж 30 столичних шкіл змушені бігти декілька кварталів, щоб сховатися від обстрілів у метро, підземному паркінгу чи церкві. Хоча влада запевняла, що укриття у 2023 році точно будуть. Про це йдеться у матеріалі сайту «Лівий берег» від 22 квітня 2024 року.
У грудні 2023 року Київська міська військова адміністрація узгодила програму економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки. За два роки укриття мають з’явитися у 30 столичних школах.
«Найдужче пощастило мешканцям Святошинського району: тут запланували укриття подвійного призначення аж у шести школах. У Голосіївському і Дніпровському районах — по чотири школи, в інших — по дві-три», - йдеться у статті сайту «Лівий берег».
Хоча напередодні повномасштабного вторгнення заступник міського голови Києва Валентин Мондриївський запевняв, що «усі заклади освіти столиці мають місця, які виконують функції укриття». В перекладі на реальність це означало, що учні можуть сховатися у метро, якщо школа знаходиться поруч з підземкою.
«Усі заклади освіти мають місця, які виконують функції укриття в разі надзвичайної ситуації. Найнадійнішим укриттям залишаються підземні станції метро, тому заклади освіти, які розташовані поруч, можуть використовувати їх, відповідний інструктаж проведено», - казав Валентин Мондриївський 16 лютого 2022 року.
Через півтора року активної фази російсько-української війни, у серпні 2023 року столична міська військова адміністрація визнала, що укриттями забезпечено від 75% до 95% закладів освіти Києва.
«За пілотними проєктами для кількох шкіл облаштують окремі власні підземні укриття, які розташовуватимуться на території закладу. Введення їх в роботу планується до кінця року. Форми та формати навчання оберуть за результатами проведених робіт та збільшенням місць в укриттях», - повідомляли у військовій адміністрації 10 серпня 2023 року.
Ще раз: ввести в експлуатацію ці окремі укриття планували до кінця 2023 року, але щось цьому завадило. Тому близько 30 тисяч дітей чи не щодня після оголошення тривоги біжать зі школи до безпечного місця по вулиці. І будуть робити так ще довго.
Чому? Тому що замість обіцяного Київрадою будівництва укриттів до кінця 2023 року торік лише замовляли проєкти. Наразі в Prozorro є повідомлення, що Шевченківське районне управління освіти планує укласти угоду на будівництво укриття для гімназії № 172 «Нивки». Мова йде про 95,2 млн грн, на які можуть збудувати захисну споруду до 25 грудня 2024 року.
На будівництво укриття в школі № 41 в Шевченківському районі вже підписана угода на 84,8 млн грн. Його теж мають збудувати до кінця 2024 року. Тобто місця, де можна буде сховатися школярам та учням з’являться до кінця 2024 року, а не у 2023 році, як обіцяла місцева влада Києва. Чи там розраховували, що війна швидко закінчиться?
Лише на 29 квітня 2024 року призначений аукціон для вибору підрядника для укриття в ліцеї «Універсум». Коли з переможцем визначаться, він має встигнути все зробити до кінця цього року.
В Оболонському районі на укриття для навчального закладу «Ластівка» збираються витратити 44,6 млн грн, проте угода ще не підписана. Захисна споруда має бути готова до 31 грудня 2025 року.
Також до кінця 2025 року у спецшколі з поглибленим вивченням англійської мови - садочку «Перша Ластівка» мають побудувати укриття за 46,2 млн грн.
У червні 2023 року міністерство з питань стратегічних галузей промисловості проводило ревізію захисних споруд у Києві.
"Ситуація трохи краща ніж в інших районах, де ми вже побували. Більшість укриттів були відкриті. Та до прийнятного стану укриттів ще далеко. Із цікавого. Побачив перше свіжо відремонтоване укриття. 1,3 млн грн за ремонт 103 м2 укриття. Це з тих 1,2 млрд про виділення яких казав наш мер Кличко", - повідомляв міністр Олександр Камишін.
Інформатор писав, де в Києві та області є освітні центри для дітей, що навчаються дистанційно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.