Укриття призначене для використання у квартирах багатоповерхівок, приватних будинках, офісних будівлях та інших приміщеннях
У Києві місцевий розробник та виробник деревопереробного обладнання, Сергій Захарін, створив унікальне укриття. Він назвав його "Капсула життя". Цю модульну сталеву конструкцію розробили для захисту людей від наслідків ракетних обстрілів.
Про мобільне укриття від російських обстрілів йдеться у матеріалі dev.ua. Існує два варіанти захисту на троє та шестеро людей.
"Я думав про те, як у сьогоднішніх реаліях людина може вберегти себе під час ракетних обстрілів, не виходячи з власного дому, як цю конструкцію доставити, власне, у квартиру багатоповерхового будинку, - читаємо у матеріалі.
Укриття призначене для використання у квартирах багатоповерхівок, приватних будинках, офісних будівлях та інших приміщеннях, де не можливо встановити монолітні конструкції. "Капсула життя" складається з сталевих елементів, з’єднаних болтами, і кріпиться до опорної стіни.
Конструкція розрахована на трьох або шість людей і може витримати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм), що утворюються від падіння або розриву боєприпасів. Втім, вона не призначена для захисту від прямого влучення ракет. Додатково, капсула має вогнетривкість до 30 хвилин, тому всередині рекомендовано мати вогнегасник, респіратори та кисневі балончики.
Вона оснащена аварійними люками з трьох сторін для виходу у випадку блокування дверей та має зачепи для підйому краном або вантажівкою. Розробник провів два тести конструкції: під час першого на неї скинули бетонну плиту вагою 1100 кг з висоти 9,3 метра, а під час другого тесту капсула витримала вагу уламків в 43 тонни.
Собівартість "Капсули життя" становить 53 000 гривень, при цьому вона продається за 70 000 гривень. Виробник Захарін сплачує 5% податку з отриманих коштів.
Раніше Інформатор писав, що у Київській області у Гатненському ліцеї Гатненської сільської ради Фастівського району облаштували сучасне укриття подвійного призначення. У ліцеї відкрили другу чергу укриття площею 300 квадратних метрів, торік було зроблено 750 кв. м. Тепер діти зможуть перейти на офлайн навчання вже навесні 2023 року.
Друга частина укриття фінансувалась на умовах субвенції з держбюджету та місцевого бюджету. За п'ять місяців приміщення укриття відремонтували, облаштували три зали для навчань. Кожен клас під час повітряної тривоги може займатись в окремих приміщеннях.
У ньому також є усі потрібні меблі для навчального процесу, інтерактивна дошка, інтернет, сучасна протипожежна система, вентиляція та кондиціонування. Окрім того, є й запаси води та їжі. Сам же ліцей забезпечений генератором. Укриття є безбар'єрним простором.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.