Міський голова Ірпеня каже, що тріщина утворилася через прорив труби, яку проклали, щоб постачати воду у напівзруйноване місто, але небезпеки вона наразі не становить
На Романівському мосту, що сполучає Ірпінь з Києвом, утворилася велика повздовжня тріщина. Причина, кажуть, у прориві водопровідної труби, що проходить просто під дорогою. Після відновлення споруда простояла рівно рік - її відкрили заново у червні 2023-го, фактично, збудувавши заново.
Про пошкодження дорожнього покриття розповів міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. Він зазначив, що причиною став прорив труби, що проходить просто під дорогою. Тріщина, каже, не впливає на рух трасою і сам міст наразі не руйнує - але задля безпеки її тимчасово загородили.
"Щодо самої труби. Ми проклали її зі столиці, аби забезпечити водою понівечений окупантами Ірпінь одразу після деокупації міста. Зараз вона відключена спеціалістами "Ірпіньводоканал". Паралельно ведуться роботи з прокладання нових мереж: каналізаційні колектори водовідведення Ф560 та Ф800, водопровідні труби 160 мм та газопровід. Після їх підключення — всі старі комунікації будуть виведені з експлуатації", - зазначив Маркушин у дописі.
Міська влада вже провела нараду з приводу об'єкта з керівником Служби автодоріг у Київській області Русланом Ничіком та представниками компанії-підрядника Onur, а також підрядниками, що перекладали водопровідні мережі. Наразі рішення таке: за 2-3 тижні проведуть експертизу ґрунту, і, якщо виявлять пустоти, - їх заллють бетоном. Потім в будь-якому разі тріщину заасфальтують.
Зазначимо, що у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну під час окупації Ірпеня, люди евакуювалися через Романівський міст. Тоді російська армія завдала удару по мосту, що ускладнило евакуацію. Люди у крижаній воді переходили річку.
11 квітня через річку запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів. А от повноцінну споруду над річкою Ірпінь відновили у червні 2023-го. Будували міст практично "з нуля": усі зруйновані конструкції розібрали, звели замість них нові. Повністю споруду відкрили для руху транспорту лише у листопаді 2023-го. Шляхопровід сполучає місто Ірпінь, а також Бучу, Гостомель та Ворзель зі столицею. Новий 115-метровий міст, як і попередній, має по дві смуги руху в кожен бік. Його ширина складає 18 метрів, висота – 6 метрів. Він освітлений, обладнаний всіма необхідними інженерними спорудами для безпечного пересування.
Частини ж конструкцій, що були зруйновані росіянами, залишаться на місці. За задумом, вони мають стати частиною меморіалу. Його відвідувачі зможуть поринути в атмосферу, що панувала у цьому місці під час евакуації.
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про те, що Київавтодор підписав договір із турецькою компанією Onur на проведення протиаварійних робіт на мосту Метро, що поєднує правий та лівий береги Дніпра. У порівнянні з іншими поточними “мостовими” ремонтами, це інший масштаб та інші гроші. Вартість ремонту коштуватиме 1 мільярд 995 мільйонів гривень.
А ще раніше ми писали про те, коли може бути повністю відкритий для руху Південний міст у Києві. Річ у тім, що обмеження руху цим мостом виникло через воєнний стан після рішення Ради оборони Києва. Наразі всі мости у столиці пропускають транспорт з обмеженнями. Тому пріоритетом є добудова Подільсько-Воскресенського мосту, протиаварійні заходи на мосту Метро, а Північний та Південний мости будуть підтримувати ремонтом та протиаварійними роботами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.