Будівельні інспектори перевірять найскандальніший будмайданчик Києва біля Солом'янського парку

Читать на русском

Віце-прем'єр Олександр Кубраков анонсував перевірки на Солом'янці та на Подолі, де Києво-Могилянська академія під час ремонту келій Братського монастиря ймовірно припустилася помилки у процедурі реставрації

Читать на русском
Перевірки найбільш скандальних об'єктів у Києві
Скандальне будівництво ведеться просто поруч з зеленою зоною Солом'янського парку, через що вже стався зсув

Віце-прем'єр Олександр Кубраков анонсував перевірки на Солом'янці та на Подолі, де Києво-Могилянська академія під час ремонту келій Братського монастиря ймовірно припустилася помилки у процедурі реставрації

Держінспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) проведе перевірку будівництва поряд із Солом'янським парком. Інспекція триватиме 10 днів і почнеться у четвер, 7 березня. Також перевірятимуть келії Братського монастиря, проти реконструкції яких протестували громадські активісти декілька місяців тому.

Про початок перевірок повідомляє Міністерство відновлення на своєму сайті. У відомстві зазначили, що проведуть роботи щодо двох об'єктів - келій Братського монастиря, що на території Києво-Могилянської академії на Подолі, а також будівництва багатоповерхового житлового комплексу на межі Солом'янського ландшафтного парку (вул. Генерала Шаповала, 1-3). Віце-прем'єр, міністр відновлення Олександр Кубраков зазначив, що ДІАМ, яка постала замість Державної архітектурно-будівельної інспекції, працює значно спокійніше за попередницю.

"ДІАМ фактично розпочав свою роботу у 2021 році з нуля після ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції. За ці три роки ДІАМ перевірив тисячі обʼєктів – без скандалів, судових тяганин або корупційних звинувачень. Більше того – системно посилюючи цифрову та антикорупційну складову. Саме так створюється суспільна довіра до інституції", - цитує Кубракова сайт Мінвідновлення.

У інспекторів ДІАМ загалом 10 днів на ретельне вивчення документів. Найгучнішим є скандал із забудови на Солом'янці: там постійно тривають протести місцевої громади, зокрема, активістів ГО "Збережемо Солом'янський парк", проти ведення будівельних робіт впритул до зеленої зони. Забудовника бомбардують судовими позовами та петиціями про припинення робіт.

Масла у вогонь підлили самі будівельники, коли 14 жовтня 2023-го допустили зсув ґрунту у парку - величенький шмат землі з'їхав до будівельного котловану разом із тротуаром. А головним слабким місцем забудовника є ймовірне порушення призначення земельної ділянки: компанія "Смарт-Девелопмент" отримувала її 2019 року під будівництво багатофункціонального комплексу з готелями та офісами. Замість них де-факто будується ЖК, а "за документами" його називають апартаментами - саме у цій частині є головне "вузьке місце" проєкту, і тому його перевірятиме ДІАМ.

Як Кабмін "потролив" Кличка та чи причетні до будівництва Комарницький і Омельченко-молодший

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Кабмін "потролив" Віталія Кличка, виділивши у розпорядження НАБУ будівлі просто навпроти скандального будівництва на Солом'янці. За іронією долі, чи задумом урядовців, офіс антикорупційного бюро знаходитиметься вікна-у-вікна з тим самим, чи не найбільш скандальним будівництвом у Києві, проти якого роками протестують місцеві мешканці.

Також ми розповідали, що до будівництва може бути причетний Денис Комарницький, представник "молодої команди" колишнього мера Леоніда Черновецького, а також син ще одного колишнього міського голови, Олександра Омельченко. Річ у тому, що до проєкту причетні компанії, які асоціюють з цими персонами - а, раз так, перевірки ДІАМ матимуть ще й важливу антикорупційну складову.

У світлі заяви Віталія Кличка про ремонт мосту Метро, зʼявляються дискусії про його стан та можливі наслідки для міста. Порівнюючи його з мостом Патона, що вже частково обмежений у русі, виникають питання про витримку міста в таких умовах. Приєднуйтеся до обговорення з інфраструктурним експертом Дмитром Беспаловим, де також розглянемо час та методи початку ремонту мосту метро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.