Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
28.03.2025
Італійка за походженням та володарка "Греммі", "Оскар" і "Золотий глобус" американська поп-зірка Леді Гага любить їсти їжу з сиром, м'ясом і помідорами. Її особистий шеф-кухар Джумоке Джексон в турах поділився рецептом бургера з фаршем і салатом на багеті, який зірка просто обожнює.
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 28.03.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.99
60.82
57.66
56.82
37.32
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.79
50.08
34.55
61.99
58.99
57.99
37.99
55.59
53.59
52.59
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
626.62
DOGECOIN (DOGE)
0.18
THETA (THETA)
0.9
LITECOIN (LTC)
87.45
BITCOIN (BTC)
84964.72
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
У Могилянці вважають незаконним заклик звертатися в прокуратуру щодо робіт на 200-річній будівлі: що про це кажуть юристи
Кожен, хто вважає що відбувається злочин, може звернутися до прокуратури. Це право закріплене у Конституції. Але потрібно пам’ятати, що за вигадані історії злочинів можуть покарати.
Після виходу матеріалу про будівельні роботи в одному з корпусів Києво-Могилянської академії на редакційну пошту Інформатора прийшов лист від університету. В ньому просили видалити заклик до подачі звернення в прокуратуру.
Нагадаємо, що активісти, які вважають будівельні роботи порушенням, запропонували киянам звертатися до прокуратури. Й надали примірник такого звернення та адресу, куди потрібно його надсилати.
«Заклик на ваших ресурсах до подачі звернення в прокуратуру підпадає під вчинення кримінального правопорушення КК України ч. 1 ст. 383», - написала у листі до редакції керівниця комунікацій НаУКМА Анастасія Пилипак. Мається на увазі стаття про завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Й перша її частина передбачає покарання до двох років тюрми.
Ми не зрозуміли: чи це погрози журналістам, чи попередження для всіх, хто захоче звертатися до прокуратури? Тому запитали про це в юристів та адвокатів.
Що розповіли юристи
На сайті Генеральної прокуратури сказано, що «розгляд звернень і запитів, особистий прийом громадян є невід’ємною частиною діяльності прокуратури та гарантований Конституцією України».
Як пояснив адвокат ГО «Платформи прав людини» Євген Воробйов, статтею 40 Конституції України закріплено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Однак прокуратура сама не займається розслідуванням злочинів. Вона доручає це робити іншим правоохоронним органам.
«Зараз відкрити кримінальне провадження може сама прокуратура за зверненням. Впродовж 24 годин мають внести відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Потім, із урахуванням підслідності – хто має розслідувати факт порушення законодавства, відправляє у цей орган всі матеріали із заявами для проведення розслідування. Якщо це факт порушення будівельних норм, то це, загалом, відносить до Національної поліції», - розповів адвокат Кирило Сидоренко.
Далі вже мають з’ясувати – чи є там порушення законодавства, чи немає. І що цікаво: кожен, хто звертається із заявою про злочин бере на себе відповідальність за неправдиве повідомлення.
«Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину характеризується прямим умислом, тобто особа повинна усвідомлювати, що спрямовані нею відомості до правоохоронних органів не відповідають дійсності», - пояснив Євген Воробйов.
Цей умисел ще потрібно довести.
«За таких обставин, редакцію не можна притягти до відповідальності за згаданий злочин, оскільки вона не зверталась до прокуратури», - заявив Воробйов. Бінго: адвокат підтвердив, що журналісти виклали інформацію про конфлікт навколо реставрації історичної будівлі та не є учасником цих подій.
Як вважає керівник правових проєктів ГО «Інститут масової інформації» Роман Головенко, факти цієї історії загалом зводяться до того, що реставраційні роботи в будівлі дійсно проводяться.
«Це визнають усі сторони. Але вони розходяться в оцінці того, чи така реставрація не шкодить історичному вигляду будівлі (принаймні зсередини) і наскільки це правомірно. Це питання вже оцінки фактів і я не вважаю, що когось реально притягнути до кримінальної відповідальності за некоректну оцінку дій, викладену в заяві про злочин», - вважає Роман Головенко.
Згідно з його оцінкою, «університет вважає, що коли читачі подадуть такі заяви, то це становитиме відповідний склад кримінального правопорушення».
«Буквально це не виглядає як звинувачення самої редакції в злочині. Гіпотетично можна хіба розглядати, що ви підбурюєте читачів до цього, але саме такого в листі не сказано», - заявив керівник правових проєктів ГО «Інститут масової інформації».
Активісти викликали поліцію, щоб зупинити будівельні роботи. Фото - "Спадщина"
Нагадаємо, що кілька тижнів поспіль тривають роботи у будівлі національної пам’ятки – келіях Братського монастиря. Зараз там знаходиться 10 корпус Києво-Могилянської академії. Через це виник конфлікт між активістами, які захищають історичні споруди, та університетом, який має дозволи на проведення реставрації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.