Надбудову на замку Річарда у Києві не приберуть, а замінять: чому легалізували будівельні роботи на пам’ятці

Читать на русском

Після скандалу із надбудовою на історичній пам’ятці туди приїхали спеціалісти міністерства культури та Київради. Нікого не оштрафували.

Читать на русском
Замок Річарда, міністерство культури, американський інвестор, Київрада
З власником споруди оновлять охоронний договір

Після скандалу із надбудовою на історичній пам’ятці туди приїхали спеціалісти міністерства культури та Київради. Нікого не оштрафували.

На замку Річарда у Києві частково демонтують верхні зубці, які зробили з бетонних блоків. Ці декоративні елементи зроблять із цегли, які нібито більш підходять для цієї пам’ятки. 

Також власник історичної споруди має накрити відкриті ділянки даху, щоб захистити інтер’єр споруди від дощу та снігу. Такий результат спільної інспекції міністерства культури та інформаційної політики та департаменту охорони культурної спадщини Київради щодо будівельних робіт на замку Річарда. 

«Станом на сьогодні Департаментом охорони культурної спадщини опрацьовано проєктну документацію надану на виконання Припису дочірнім підприємством з іноземними інвестиціями TransNational Resourses, L.L.C. «Узвіз» з усіма погодженнями», - повідомили у департаменті Київради 21 грудня.

З метою збереження пам’ятки та усіх автентичних складових і елементів, було зобов’язано власника споруди:

  • актуалізувати паспорт пам’ятки, в якому будуть детально описані автентичні елементи та історичні нашарування та уточнено предмет охорони;
  • оновити охоронний договір, в якому врахувати усі необхідні заходи з реставрації пам’ятки, зокрема невідкладні консерваційні роботи, та терміни їх виконання;
  • здійснювати постійний авторський нагляд та науково-методичний супровід на всіх етапах реалізації проєкту;
  • доповнити проєктні рішення розробленням розділів науково-проєктної документації: заходи з благоустрою території, заходи з консервації та реставрації контрфорсів підпірної стіни внутрішнього двору, реставрація автентичних елементів інтер’єрів пам’ятки.
Таку надбудову побачили на історичній будівлі.
Таку надбудову побачили на історичній будівлі.

«Стосовно так званої «надбудови» з сучасних матеріалів, яка викликала значний суспільний резонанс прийнято такі рішення, - повідомили у департаменту охорони культурної спадщини. - Привести надбудову у відповідність до погодженого паспорту опорядження фасадів, з частковим демонтажем верхніх декоративних елементів (зубців) з бетонних блоків, і виконати їх з цегли, характерної для пам’ятки».

Власник споруди має захистити відкриті ділянки даху, щоб зберегти інтер’єр. Нагадаємо, що споруда за адресою Андріївський узвіз, 15 є пам'яткою архітектури та містобудування національного значення та пам'яткою історії місцевого значення.

Кияни не розуміють, чому на пам'ятці з'явилась надбудова.
Кияни не розуміють, чому на пам'ятці з'явилась надбудова.

У коментарі під цим дописом попросили пояснити чи дійсно «вирішено легалізувати протиправну надбудову? та на якій підставі?». Проте відповіді від Київради на момент підготовки матеріалу не було.

Хто власник замку Річарда

У листопаді цього року радник міського голови Києва Дмитро Білоцерковець та спеціалісти департаменту охорони культурної спадщини Київради помітили, що на історичній споруді з’явилась надбудова. 

Щоб зупинити будівельні роботи дочірньому підприємству з іноземними інвестиціями «Транзнешнл Рісорз, Л.Л.С. «УЗВІЗ» направили припис з вимогою припинити роботи та надати всі необхідні документи. Саме ця компанія була вказана на банері поруч з будівництвом.

Виявилося, серед перших засновників дочірньої компанії «Узвіз» були фонд комунального майна Києва та американська корпорація «IНТЕРТРЕЙД». В листопаді 2000 року Київрада передала свою частку в статутному капіталі компанії в обмін на 929 тисяч доларів (на той час це було 5 млн 051 тис. 902 грн).

Так американська компанія отримала замок Річарда у власність. На той час міська влада це пояснювала «необхідністю прискорення реконструкції будинку N15 на вулиці Андріївський узвіз».
Згодом землю під пам’яткою та біля неї передали в оренду. Ділянку на Андріївському узвозі, 15 передали до 1 лютого 2061 року, а ділянку поруч – до 19 травня 2061 року.

Ця інформація є у відкритих джерелах. Проте на питання киян – хто власники замку Річарда та як він опинився у приватній власності чомусь в Київраді детально не пояснюють.

Інформатор писав, що землю під 120-річним будинком Замкова в Києві хочуть передати під забудову.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.