Стало відомо, як працюватимуть медзаклади Києва під час відключень електроенергії

У КМДА запевняють, що комунальні амбулаторії та стаціонари забезпечені безперебійними джерелами живлення, і вже створені запаси палива

лікарня обстеження
Навіть під час блекаутів має надаватися медична допомога - від консультації сімейного лікаря до обстежання чи операції

Медичні заклади Києва готуються до можливих тривалих відключень світла - встановлюють сонячні панелі, закуповують генератори та інвертори, намагаючись забезпечити максимальну енергетичну автономію. Втім, до зимових ризиків справжнього блекауту в столичній енергетиці комунальні лікувальні заклади, що підпорядковуються Київській міській державнй адміністрації станом на 7 жовтня 2024 року вважаються готовими. Це стосується як електроенергії, так і опалення, і запасів палива для роботи генераторів.

Про це у коментарі Суспільному повідомив заступник начальника управління-начальник відділу Департаменту охорони здоров'я КМДА Юрій Берестовенко. За його словами, джерелами безперебійного живлення забезпечені всі міські амбулаторії - зокрема обладнані чергові та маніпуляційні кабінети, приміщення для зберігання вакцин і кабінети для надання екстреної стоматологічної допомоги. Таку ж ситуацію обіцяють і в стаціонарах.

“Джерела безперебійного живлення забезпечать повноцінну роботу операційних, реанімацій, палат, ліфтового господарства та інших. Крім цього, створені запаси палива, які дозволять працювати закладу від одного дня до восьми без електроживлення", — повідомив Берестовенко.

При цьому, тривалість залежатиме від можливостей закладу зберігати ті чи інші об’єми палива. Та у КМДА запевняють, що маршрути доставки палива туди, де воно закінчується, вже розроблені. Щодо опалення, яке надважливе в умовах стаціонару, медзакладам обіцяють надати можливість підключатися до мобільних станцій опалення, що працюють на дизель-генераторах.

За словами Берестовенка, НСЗУ підписала договори з 15 закладами міста Києва, що визнані пріоритетними, щодо їхньої готовності надавати допомогу в надзвичайній ситуації. Тут мають безперебійно працювати операційні, реанімації, ліфтове господарство і технічні засоби, без яких проведення і закінчення операції неможливе. Це стосується і роботи медичного обладнання, яке використовує багато електроенергії, зокрема, ангіограф, КТ тощо.

Міні-котельні та міні-ТЕЦ на вулицях Києва: столиця шукає механізми забезпечення критичної інфраструктури

Нагадаємо, у серпні Інформатор розповідав про те, що Київ готує до розгортання мобільні пересувні котельні. Їх використовуватимуть для опалення медичних установ, шкіл та інших об'єктів соціальної сфери взимку у випадку надзвичайних ситуацій. Станом на середину серпня у київських тепловиків вже є 50 таких котелень.

Також ми писали про те, що у столиці розробили та уже почали запроваджувати заходи зі створення мережі локальних джерел когенерації. Це установки, що вироблятимуть тепло та електроенергію одночасно. Київрада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ.

Також зазначимо, що днями в інтерв'ю Інформатору Олексій Тихонов, радник заступника міського голови столиці, Петра Пантелєєва, розповів, що, попри масштабні обстріли, яким піддавався Київ, українській столиці досі вдавалося уникати справжнього блекауту в енергетиці. Втім, ризик існує, адже, попри наявність власної генерації, Київ має величезну кількість споживачів і разом з кількома іншими великими містами, передовсім, Одесою та Львовом, перебуває в "групі ризику". Спричинити ж блекаут може ракетна атака РФ на українську енергетичну інфраструктуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ