Обмаль пацієнтів: під Києвом продають таємні VIP-клініки для мешканців Козина й Конча-Заспи

Цілі лікарні з палатами, обставленими дорогими імпортованими меблями та з операційними європейського рівня виставлено на продаж, щоправда, й ціни також чималі

Продаж нерухомості VIP-клас лікарні клініки
Ця VIP-клініка лише на 7 палат розташована поблизу сіл Крюківщина та Вишеньок одразу за Києвом

Під Києвом продають декілька медичних установ. Вартість "елітна", так саме, як і клієнтура закладів - 6-7 мільйонів доларів. Розташування кожної наближене до пацієнтів: у Конча-Заспі, та поряд з Крюківщиною на захід від Жулян. Прямо про причини продажу VIP-клінік ріелтори не пишуть, та можна припустити, що це пов'язане з від'їздом грошовитих клієнтів з колишніх місць проживання у заміських котеджах.

Оголошення про продаж кількох елітних заміських клінік Інформатор розшукав на сайтах, що спеціалізуються з продажу нерухомості у столиці. Йдеться про один із медцентрів, що розташовані просто на території Конча-Заспи. В оголошенні вказано, що продають фасадну споруду площею 3 тис. кв.м, яка складається з 5 поверхів та містить укриття.

У Конча-Заспі продають чималий медцентр площею у 3 тисячі "квадратів" за 7 млн доларів
У Конча-Заспі продають чималий медцентр площею у 3 тисячі "квадратів" за 7 млн доларів

У самій Конча-Заспі є лише один медкомплекс, що перебуває на території навчально-тренувальної бази "Динамо". Він під опис не підходить, оскільки має менше поверхів, та й загалом "не вийшов" площею. Але в сусідньому селищі Козин є клініка Viva, ймовірно, йдеться саме про неї (будівля має схожі параметри). У оголошенні вказана також ціна закладу - 7 млн доларів.

Ще одну клініку VIP-рівня продають за містом, неподалік від Вишеньок, Крюківщини та Софіївської Борщагівки. Точну локацію ріелтор не вказував, ймовірно, щоб не видавати розташування клініки - судячи зі світлин, вона має невеликі розміри, свіжий елітний ремонт, оздоблена винятково імпортними меблями та обладнана за останнім словом техніки.

Рівень розкошів у палатах для хворих можна оцінити за цими світлинами
Рівень розкошів у палатах для хворих можна оцінити за цими світлинами

Як зазначено в оголошенні, клініка має 7 палат і кухню, крім того, обладнана операційним блоком на 120 кв.м з  кімнатою для перев'язок. Також є система безперервного живлення до 30 хвилин та генератор. Території у 16 соток достатньо для прогулянки пацієнтів, є власна парковка.

"Нова швейцарська лабораторія, повністю оснащена операційна всім необхідним медичним німецьким обладнанням", - вихваляють ріелтори клініку.

VIP-лікарня має непогане обладнання, ще й територію для прогулянок видужуючих пацієнтів
VIP-лікарня має непогане обладнання, ще й територію для прогулянок видужуючих пацієнтів

Зазначимо, що вартість елітної VIP-клініки на декілька сотень квадратних метрів власники встановили лише на 1 млн доларів меншу, за величезну будівлю у 3 тисячі "квадратів". Ймовірно, йдеться про дійсно дороге обладнання всередині. Про причину, з якої продаються обидві клініки, автори оголошень не пишуть. Але відомо, що діючі прибуткові бізнеси продаються дуже рідко - відтак, можна зробити припущення, що в елітних заміських поселеннях поменшало грошовитих клієнтів, готових платити за VIP-сервіс та лікування.

У Києві масово продають бізнес-центри, втім, покупців на них явно небагато

Нагадаємо, ще на початку 2024 року Інформатор писав про те, що у Києві масово виставляють на продаж бізнес-центри. На сайтах з продажу нерухомості можна знайти оголошення про продаж цілих комплексів, що розташовані у різних районах міста. Ціни варіюються від 5 до 28 млн доларів США, втім, фахівці кажуть, що власники нерухомості не завжди адекватно оцінюють свої об'єкти. Втім, тенденція очевидна: інвестори, передовсім іноземні, бажають вивести з України капітали, що було вкладено у нерухомість.

Втім, нерухомість такого масштабу рідко знаходить нових власників. Так, 27 вересня 2024 року вже втретє поспіль був зірваний продаж з аукціону найбільшого недобуду в Україні, хмарочоса Sky Towers. На аукціон його виставив Укрексімбанк, і ціна за об'єкт була порівняно невеликою - на рівні 1,1 млрд грн. Втім, аукціон так і не відбувся через відсутність гарантійних внесків від зацікавлених учасників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube