Видавництву Преса України шукають господаря: у Києві виставлять в оренду друкарський верстат країни №1

Фонд держмайна підшуковує бажаючих винайняти приміщення всередині видавничого комплексу Преса України, що розташоване просто біля ст.м. Шулявська у Києві

Нерухомість оренда Шулявська
Видавництво "Преса України" було домівкою для десятків друкованих видань початку української незалежності

У наступний четвер, 15 серпня 2024-го, Фонд держмайна України виставить в оренду приміщення всередині видавничого комплексу "Преса України", що розташоване просто біля ст.м. "Шулявська" у Києві. Загальна площа нерухомості становить 10,4 тис кв.м, і йдеться про п'ять приміщень всередині комплексу, будиночок охорони та дві площадки, на яких облаштовано автомобільні стоянки. Звучить непогано, але є єдина проблема: за умовами розпорядника майна, використовувати його можна лише за прямим призначенням - тобто, друкувати книжки чи періодичні видання. Власне, один аукціон вже не відбувся через відсутність учасників, тому нинішня спроба здати "Пресу України" в оренду буде відчайдушною спробою порятунку видавничого комплексу.

Оголошення про оренду приміщень у "Пресі України" виставлено у профільній системі ProZorro.Sale ще 7 серпня. Пропозиції прийматимуть до вечора 14 серпня, і вже наступного дня опівдні почнеться аукціон. Початкова ціна у даному випадку становить 9,2 тис грн на місяць: під час минулого аукціону вона була вдвічі вищою і знизилася, за правилами системи ProZorro, у два рази. Втім, наскільки можна судити з даних у системі, поки що кандидатів, що б бажали орендувати майновий комплекс у держави, немає.

Комплекс розташований просто поряд із ст.м. "Шулявська" - поряд чудова транспортна розв'язка, Берестейський проспект просто до центру Києва, відтак, логістичні можливості в орендаря будуть на високому рівні. В оренду здають не всю будівлю, а лише її частину, що пов'язана безпосередньо з друкарським бізнесом: три приміщення брошурувального комплексу на першому (4,5 тис кв.м.), другому (4,1 тис кв.м) і третьому (1,7 тис кв.м) поверхах, також приміщення формного корпусу на 1-му поверсі (422,2 кв.м), другому поверсі (1,1 тис кв.м).

Також серед майна, що пропонується в оренду - маленький будинок охорони у 10,4 кв.м, і дві площадки поряд з будівлею, покриті асфальтом: на першій вже облаштовано стоянку площею 2,3 тис кв.м, друга - менший майданчик площею лише 220 "квадратів". Орендар має використовувати майно лише за цільовим призначенням (офіс виробничих потужностей та саме видавниче обладнання), і має зобов'язання працевлаштувати 40 робітників, що нині працюють на обслуговуванні поліграфічного обладнання. Також можливо буде встановити триваліший строк оренди, аж до 15 років.

Нагадаємо, видавництво "Преса України" планували закрити близько 6 років тому. Спершу головну будівлю хотіли передати ДБР, а частину споруд - лінотипію, цинкографію, верстальний цех з талерами, пневмопошту, офсетний цех тощо - віддати під забудову. Втім, потім плани дещо змінилися, і видавництво передали до сфери управління Державного управління справами. Нині потреби у видавництвах такого масштабу (і з таким технологічним циклом, який вже давно перестав бути сучасним) відпала. Відтак, орендареві доведеться "з нуля" завозити до приміщень нове обладнання, і використовувати те, що вже встановлене там - мова про більш-менш сучасні друкарські верстати.

Можна взяти в оренду ринок-"шайбу" чи залу у Жовтневому палаці

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві виставлено в оренду унікальний об'єкт нерухомості, критий ринок-"шайбу", що на вул. Мокрій, 1 у Солом'янському районі. Донедавна всередині працював магазин "Велика кишеня", найближчий до Південного залізничного вокзалу, та ритейлери вирішили з'їхати з приміщення. Тепер воно перебуває у дещо занедбаному стані - щоб описати його, ріелтори вживають евфемізм "потребує косметичного ремонту".

Крім того, ми розповідали, що в столиці виставили оголошення про оренду конференц-зали Міжнародного центру культури та мистецтв профспілок України "Жовтневий палац". Пропонують орендувати залу погодинно для проведення різноманітних заходів: від конференцій до семінарів чи навіть стенд-ап концертів та релігійних зібрань. А вартість доволі невелика, як для чималої зали у самому середмісті столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ