Що сталося з метро та чия це провина. Інтерв’ю з експертом про причини аварії

Читать на русском

Володимир Шунько розповів про особливості метробудування та породи, що оточують метро

Читать на русском
Метро Києва тунель
Чи є ризик повторення аварії на інших станціях метро

Володимир Шунько розповів про особливості метробудування та породи, що оточують метро

Вже два тижні, як синя гілка столичного метрополітену зупинилася на ділянці від станції “Деміївська” до “Теремків”. З того часу з'явилося чимало версій, чому це могло статися. Хтось каже, що винні метробудівники, які начебто допустили помилки під час будівництва. Інші впевнені, що винні забудовники, які останні 10 років активно забудовували ділянки біля метрополітену. “Інформатор” поговорив з доцентом, кандидатом геолого-мінералогічних наук Володимиром Шунько, щоб дізнатися про фахову версію того, що могло дійсно спричинити цю аварію.

Експерт розповів нам про геологічні особливості Києва, породи, які оточують метрополітен та про забудови й дренажну систему. Окрім того, ми дізналися, чи є ризик повторення аварії на інших ділянках метрополітену, та чому саме сталася надзвичайна пригода між станціями “Либідська” та “Деміївська”.

Аварія у метро

Київський метрополітен припинив рух поїздів між станціями "Деміївська" та "Теремки" 8 грудня. Сталося це через необхідність термінового ремонту тунелю — він наповнився водою й пішов тріщинами. Як повідомляли у КМДА, за попередніми розрахунками, відновлення тунелю може тривати до шести місяців. Роботи проводитимуть на поверхні землі.

Крім того, директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор сказав, що зупинка руху потягів метро допомогла уникнути надзвичайної ситуації. Пізніше медіа повідомили й про просідання ґрунту біля станції метро "Деміївська". У відповідь начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський зазначив, що з моменту зупинки руху на цій ділянці просідання ґрунту ззовні фактично припинилось.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.