Родина бізнесмена з 90-х продає скандальну ділянку землі біля НСК Олімпійський за 1,3 млрд грн

Читать на русском

Ділянка має лиху славу, бо за документами частина її має бути "зеленими насадженнями громадського користування", себто парком, але дерева там було спиляно ще 2022-го року, є й інші документальні неточності

Читать на русском
Продаж скандальної ділянки землі під забудову у Києві
Зліва - вирублені дерева на ділянці з видом на НСК "Олімпійський" та стадіон, що нині продається. Справа - проєкт ЖК

Ділянка має лиху славу, бо за документами частина її має бути "зеленими насадженнями громадського користування", себто парком, але дерева там було спиляно ще 2022-го року, є й інші документальні неточності

У Києві виставлено на продаж один з найбільш скандальних об'єктів нерухомості - 3 гектари землі на Черепановій горі, впритул до Республіканського стадіону та ТРЦ "Гулівер", де планували побудувати 29-поверховий ЖК та торгівельно-офісний центр. Зважаючи на місце розташування земельної ділянки, її ціна є рекордною для столиці, і у гривнях складає 1,3 мільярди. Втім, як і у будь-якому з проблемних об'єктів Києва, у цієї ділянки є свої недоліки.

Три ділянки знаходяться акурат у центрі історичної місцевості Києва
Три ділянки знаходяться акурат у центрі історичної місцевості Києва

Оголошення про продаж 324 соток землі за адресою вул. Госпітальна, 4 було виставлено на одному з майданчиків. Зазначено, що мова про одразу три ділянки під забудову - а цільовим призначенням є "будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об'єктами торгівельно-розважальної та ринкової інфраструктури". Розташування ділянок гарантує великий інтерес до цієї пропозиції. Як і ціна - 35 млн доларів США.

Якщо ЖК таки вдасться побудувати (а продавець обіцяє, що продасть ділянку разом з містобудівними обмеженнями та дозволом на забудову споруди площею 83,5 тис кв.м.), він буде "заглядати" у вікна ТРЦ "Гулівер" та готелю "Русь", а футбольні матчі на НСК "Олімпійському" можна буде дивитись просто з вікон будівлі. Згідно з містобудівними обмеженнями, у плані забудовника - створення підземного паркінгу на 575 автівок. Також відомо про кількість квартир, що заплановано забудовником - 840.

Втім, є й недоліки, і їх чимало. Ділянки знаходяться у власності ТОВ "Лота МНВ", і у січні 2022-го (якраз напередодні вторгнення) важка техніка, винайнята власниками, знищила частину зелених насаджень і багатовікових дерев, що росли на ділянці. Тоді ж з'ясувалося, що більша частина ділянки за Генпланом стосується зелених насаджень загального користування (себто, на цьому місці мав би бути парк) - і спеціальна Комісія КМДА взялася до перевірки інформації про отримання власником містобудівних обмежень (документ датується 2012 роком).

Ось так виглядали зрубані зелені насадження на Черепановій горі 2022 року. Фото: Економічна правда
Ось так виглядали зрубані зелені насадження на Черепановій горі 2022 року. Фото: Економічна правда

Власне, саме збройна агресія рф і врятувала власників - тоді про скандал із забудовою на деякий час забули. Цікавою є також особа власника: згідно з системою Youcontrol, ТОВ "Лота МНВ" засновано 2006 року, його директоркою є Оксана Сухенко, а засновницею - Наталія Мироненко. Ця пані, за даними ЗМІ, була дружиною Григорія (Гарі) Ісаєвича Габовича, померлого 2018 року.

Габович в Україні - персона не така відома, як фігура його бізнес-компаньона, Семена Юфи. Але обидва були друзями і партнерами, а Юфа заснував споживспілку "Меркурій" - відому в Україні фінансову піраміду з 90-х. Цікаво, що тоді ж, напочатку незалежності, Гарі Габович став засновником одного з найвідоміших речових ринків країни, "Патент", що знаходився поряд з ділянками, що нині виставляються на продаж - на Республіканському стадіоні.

Які ще "проблемні" об'єкти нерухомості є у Києві

Інформатор розповідав, що відбувається, якщо купити подібні ділянки землі з обтяженнями. Так, у онлайн-школі "Оптима" у лютому 2024 року пройшли обшуки. Як виявилося, земельні ділянки, придбані її власниками, фігурують у давньому кримінальному провадженні, а належали вони Міноборони. Тепер будівництво освітнього центру поставлене на паузу, втім, саму власницю у судовому порядку визнано законною набувачкою ділянок.

А наприкінці січня ми писали про те, що у центрі Києва, неподалік від Центрального залізничного вокзалу, виставлено ділянку під забудову з проєктом офіского центру на 32 тис кв.м. Втім, у цієї ділянки також є проблемні моменти: її цільове призначення - "для побудови об'єктів промисловості, транспорту та ін.", на ній мали звести багатоповерховий гараж.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.