Через те, що власниця однієї з провідних онлайн-шкіл столиці не перевірила земельні ділянки перед купівлею, у її навчальному закладі та вдома пройшли обшуки
У онлайн-школі "Оптима" у лютому 2024 року пройшли обшуки. Як виявилося, земельні ділянки, придбані її власниками, фігурують у давньому кримінальному провадженні, а належали вони Міноборони. Тепер будівництво освітнього центру поставлене на паузу, втім, саму власницю у судовому порядку визнано законною набувачкою ділянок.
Земельні ділянки загальним розміром у 4 га співзасновниця та керівниця онлайн-школи "Оптіма" Марія Мілецька придбала у травні 2023 року. Знайшла їх на одній з онлайн-платформ, угоду укладали за допомогою брокера і юридичної компанії, а засвідчили нотаріально - тоді питань до угоди не виникало. Втім, вже у серпні того ж року Мілецьку викликали на допит до Нацполіції. А 10 січня навчальний процес у "Оптімі" було перервано через обшук слідчими Нацполіції.
Виявилося, що ділянки, придбані підприємицею, фігурують у кримінальному провадженні ще від 2016 року. Тоді їх було незаконно виведено із власності Міноборони та передано у володіння приватним власникам. В ухвалі Печерського райсуду Києва на проведення слідчих дій розкриваються особи підозрюваних - це колишній голова сільради Віти-Поштової Дмитро Шульган, депутати ради та інженер-землеупорядник.
Також обшуки проводилися вдома у Мілецької - вилучали документи про купівлю ділянок. Хоч, каже сама підприємиця, вона б і без того передала папери, якби правоохоронці до неї звернулися з відповідним проханням.
Цікава деталь: один з підозрюваних депутатів, Петро Пекарський, працює консультантом компанії "Оптіма Хоум" (її співзасновницею також є Мілецька, а функція компанії - будівництво освітнього центру). Втім, сама підприємиця стверджує, що договір на надання консультаційних послуг з депутатом було підписано у червні 2023-го - тобто вже після придбання землі.
У грудні 2023-го Апеляційний суд виніс ухвалу, згідно з якою визнав Мілецьку законною набувачкою земельних ділянок. Утім, з інших 16 осіб, також отримавших землю Міноборони, суд постановив ділянки витребувати на користь відомства.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Департамент земельних ресурсів планує продати на торгах ділянку 3053 м кв. під стоянку чи паркінг. Аукціон відбудеться 23 лютого. Продаж почнеться з 9,6 млн грн за землю у Дніпровському районі Києва. А гарантійний внесок від одного учасника складе 2,8 млн гривень.
Також ми писали, що біля залізничного вокзалу продають ділянку з цікавою історією. За власне землю, що продається одразу з проєктом будівництва офісного центру на 32 тис кв.м. і документацією правлять 3,5 млн доларів. Ділянка вже має навіть проєкт - там нібито планували побудувати офісний центр. Втім, цільове призначення землі - побудова багатоповерхового гаража з виробничими приміщеннями.
Розмова присвячена проблемам на Деміївському ринку, де порушення за порушенням свідчать про відсутність контролю з боку чинної влади. Історично ця проблема імпотентна, а нинішній мер занурений у політичні ігри. Наш співрозмовник - Максим Бахматов, колишній радник мера Києва та голова Офісу трансформації, розкриє нам всі нюанси цієї складної ситуації. Приєднуйтеся до нашої розмови, щоб дізнатися більше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.