Скільки років потрібно працювати в Києві, щоб придбати власне житло

Читать на русском

Київ, Львів та Ужгород мають найбільшу середню ціну за однокімнатну квартиру на вторинному ринку житла

Читать на русском
Нерухомість Києва
У Києві необхідно 11 років накопичення середньої місячної зарплати для купівлі квартири вартістю 3 070 637 гривень, а у Львові для цього необхідно 10 років, у Вінниці та Ужгороді – 9 років

Київ, Львів та Ужгород мають найбільшу середню ціну за однокімнатну квартиру на вторинному ринку житла

Найбільша середня зарплата станом на січень 2024 року фіксується у Києві – 23 600 гривень. Відповідно, середня вартість однокімнатної квартири 3 299 336 гривень. Згідно з цими даними, вартість житла складає 140 повних заробітних плат фахівця, які конвертуються у 12 років. У Львові період купівлі однокімнатного житла, орієнтуючись на середню зарплату, складає 11 років, а у Дніпрі – 10 років.   

Про це йдеться в аналітичному дослідженні маркетплейса нерухомості Dim.ria і платформи пошуку роботи robota.uа. Співвідношення середніх доходів та вартості житла в областях без врахування обласних центрів показує, що у лідерах серед цін на нерухомість Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає 1 839 190 гривень, а зарплата – 17 848 гривень. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних зарплати, що складає 9 років.

У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові. Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області – 5 років.

Повних середніх зарплат і часу необхідно для купівлі квартири у містах Україн
Скільки повних середніх зарплат і часу необхідно для купівлі квартири у містах України

Вторинний ринок

Київ, Львів та Ужгород мають найбільшу середню ціну за однокімнатну квартиру. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної зарплати для купівлі квартири вартістю 3 070 637 гривень. У Львові для цього необхідно 10 років, у Вінниці та Ужгороді – 9 років. Серед лідерів за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку відповідно до середньої зарплати є також Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. У Івано-Франківській області ціна житла складає 2 337 188 гривень, а середній дохід – 17 848 гривень. Період заощадження складає 11 років. У Кіровоградській області у найкоротші терміни можна придбати квартиру на вторинному ринку – 2 роки. 

Найпопулярніші професії та порівняння їх доходу до вартості квартири 

У межах дослідження сформовано список професій із найбільшою кількістю вакансій у Києві, Львові та Дніпрі. Продавець-консультант у столиці накопичить на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному – за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла. Водію у Львові із середньою зарплатою 26 500 гривень потрібно 8 років. А такому ж спеціалісту у Дніпрі необхідно 5 років, щоб придбати житло на вторинному ринку і 7 років – на первинному ринку.

Які професії обирати, щоб швидко придбати квартиру?

Аналітичні центри зібрали інформацію про вакансії із найбільшими заробітними платами у трьох найбільших містах України. Технічному лідеру команди із доходом 78 880 гривень у Києві потрібно накопичувати близько чотирьох років на квартиру у новобудові та три роки – на квартиру на вторинному ринку. У Львові середня зарплата цього фахівця складає 73 753 гривень, що конвертується у два роки купівлі житла на вторинному ринку і чотири роки – на первинному. Серед переліку професій нетехнічною є вакансія Chief Marketing Officer (СМО), дохід якої прирівнюється до чотирьох років для купівлі квартири у Києві та Львові. Найбільшу середню зарплату в Києві, Дніпрі та Львові має Java developer.

Скільки часу необхідно для купівлі житла фахівцям із найбільшим середнім доходом у трьох містах України
Скільки часу необхідно для купівлі житла фахівцям із найбільшим середнім доходом у трьох містах України

Скільки українці придбали нерухомості 

404 тисячі об’єктів нерухомості купили українці торік. За даними Опендатамедіа, ринок нерухомості поступово відновлюється після початку повномасштабного вторгнення. Проте це все ще в 1,6 раза менше, ніж у 2021 році — 631 тисяча. Наразі українці частіше купують землю, аніж житло. Торік земельних ділянок було придбано в 1,3 раза більше, аніж квартир та будинків — 231 881.

Більш ніж 172 тисячі будинків та квартир українці придбали торік. В іпотеку торік українці придбали 10 775 квартир та будинків. А на придбання землі укладено 1 127 іпотек. Понад половину іпотек на житло у 2023 році оформили через "єОселю" — 5 855.

Ми всі знаємо, що митниця та податкова - головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева - голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.