Продам квартиру, дорого: у київському Будинку-монстрі, який готують до демонтажу, розпродають нерухомість

Читать на русском

Власники квартир виставляють їх за ціною у 2-3 тисячі доларів за квадратний метр, що задорого навіть для історичної частини Подолу

Читать на русском
Скандальна нерухомість Києва
Будинок-монстр, він же ЖК "Поділ Престиж", довгий час стояв порожнім, втім, його підімкнули до комунікацій і з 2018 року почали заселяти

Власники квартир виставляють їх за ціною у 2-3 тисячі доларів за квадратний метр, що задорого навіть для історичної частини Подолу

У одній з найскандальніших споруд київського Подолу, "Будинку-монстрі" на перетині Нижнього Валу та Костянтинівської вулиці, почали продаватися квартири. Досі більшість ріелторських контор та агенцій з нерухомості титрували забудову, як "ризиковану інвестицію" та позначали, що продажі квартир у будівлі призупинено через не-введення її до експлуатації. Але самим мешканцям вдалося розмістити оголошення, та й ріелтори почали брати в роботу проблемний об'єкт.

Інформатору вдалося знайти декілька оголошень про продаж нерухомості у ЖК "Поділ Престиж" (так насправді називається будівля) на ресурсах з продажу столичної нерухомості. Одне з них - про продаж 130-метрової дворівневої п'ятикімнатної квартири з зимовим садом та видом на Андріївську церкву. Зазначено, що оголошення розміщено власницею квартири, а саме житло продається з правом власності шляхом прямого продажу. До речі, вартість нерухомості складає майже 400 тисяч доларів.

Квартира на п'ятому поверсі з зимовим садом та видом на Андріївську церкву продається майже за 400 тисяч доларів
Квартира на п'ятому поверсі з зимовим садом та видом на Андріївську церкву продається майже за 400 тисяч доларів

Ще одна квартира площею 127 кв.м. продається у стані "після будівельників". Об'єкт продає ріелторська компанія, оголошення розміщено 26 січня. Зазначається, що у будинку є ОСББ, опалюється він індивідуальним котлом, є газ, світло.

"Будинок побудований 2014 року, фасад утеплений, дах виконано з металочерепиці. До квартири передбачено паркомісце (всього 17 місць на будинок) за окрему плату", - повідомляє ріелтор про квартиру.

Ціна другої квартири складає 254 тисячі доларів. Таким чином, вартість одного квадратного метру у "Будинку-монстрі" складає від 2 тисяч доларів за "голі стіни" до 3 тисяч - за житло з дизайнерським ремонтом. Як для проблемного об'єкту, ціни космічні: у розташованому поряд, на вул. Глибочицькій, преміальному ЖК Podil Plaza & Residence ціни на співставні за площею квартири у вже зданій в експлуатацію секції стартують від 1800 доларів.

Ще одна квартира коштує трохи більше за чверть мільйона доларів, втім, вона у стані "після будівельників"
Ще одна квартира коштує трохи більше за чверть мільйона доларів, втім, вона у стані "після будівельників"

Що не так з "Будинком-монстром"

Історія будинку почалась у липні 2005-го, коли Київрада передала земельну ділянку на розі Нижнього Валу та Костянтинівської ТОВ "Пателі Лізинг" для будівництва 8-поверхового житлово-офісного комплексу з підземним паркінгом. Втім, забудовнику виявилося недостатньо восьми поверхів, і він вирішив самостійно збільшити проєкт до 13-поверхової споруди. До 2014 року, коли будівництво було заморожено, встигли звести 12 поверхів.

Забудовник порушив кілька норм: по-перше, у історичній частині Подолу заборонено зводити будівлі вище за 27 метрів, а висота ЖК "Поділ Престиж" складає аж 33,9 метрів. По-друге, порушені вимоги щодо обсягів будівництва, умови договору оренди ділянки, погодження проєктної документації тощо. Не кажучи про те, що просто під будинком проходить "синя" лінія метро неглибокого залягання.

"Земельна ділянка, на якій вона розташована, довгий час стояла незабудована. Забудовувати її не можна було взагалі. Там розташовані інженерні мережі стратегічного значення: лінія метрополітену низького залягання, два міських колектори, кабельна мережа високої напруги, газопровід, водогін, тепломережа... Якщо цю будівлю заселити просто зараз, заїдуть усі люди, які там потенційно можуть жити та завезуть меблі, вона просто впаде в метрополітен", - казала про будинок депутатка Київради Ольга Балицька 2019 року.

Судова тяганина

Суди почалися з грудня 2014-го, коли Київська міськрада звернулася з позовом проти забудовника і вимогою знести незаконно надбудовані поверхи. Справу розглядали у Господарському суді столиці п'ять років, і в листопаді 2019-го судді постановили знести незаконну надбудову.

Паралельно Державна архітектурно-будівельна інспекція анулювала дозвіл на будівельні роботи. Рішення кілька разів оскаржувалося, у 2018-му Окружний адмінсуд Києва його скасував. Утім, в лютому Північний апеляційний госпсуд повністю переграв ситуацію, скасувавши усі рішення та заборони.

Міськрада Києва оскаржила постанову, звернувшись з касаційною скаргою до Верховного суду, і у червні 2020-го Касаційний господарський суд скасував рішення апеляційної інстанції, відновивши справу для продовження розгляду. Цікаво, що усі квартири, які Інформатор знайшов у продажі, знаходяться нижче за восьмий поверх - їхні власники окремо підкреслюють цей факт, розуміючи, що знайти покупців на незаконно надбудовані з дев'ятого по дванадцятий поверхи буде складно.

Останні новини про "Будинок-монстр" були ще у червні 2023-го. Тоді секретар Київради Володимир Бондаренко повідомив, що Північний апеляційний госпсуд поновлює розгляд справи про демонтаж незаконно надбудованих поверхів.

"Квіти України" та готель "Прага": найскандальніші будівлі Києва

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що найскандальнішу будівлю Києва, "Квіти України", було виставлено на продаж за більш, ніж 5 млн доларів. Ріелтори підтверджують, що споруда продається "як є", і наполягають на тому, що будь-які подальші дії з перебудови чи реставрації залежатимуть вже від нового власника.

Також днями ми повідомляли про конфліктну ситуацію, що склалася навколо проєкту перебудови готелю поряд з Софією Київською. Забудовник хоче реконструювати будівлю готелю "Прага" по вулиці Володимирська, 36 та об'єднати її в одну споруду з сусідньою, що розташована по вул. Золотоворітській, 11, втім, роботи проходитимуть в буферній зоні, поряд з Софією, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО, а відтак, Мінкультури вважає, що роботи негативно вплинуть на візуальне сприйняття об'єкту всесвітньої спадщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.