Чи продано Київську перепічку: Інформатор з'ясував, чи збережеться гастросимвол столиці

Читать на русском

Смаколики продовжать продавати за адресою вул. Богдана Хмельницького, 3, так саме, як і 40 років тому

Читать на русском
Кулінарний символ Києва
Черги за перепічкою вишиковуються аж за 100-150 метрів від віконця

Смаколики продовжать продавати за адресою вул. Богдана Хмельницького, 3, так саме, як і 40 років тому

Візитна картка столиці, київська перепічка, не зникне після того, як буде приватизовано будинок на вул. Богдана Хмельницького, де знаходиться легендарний фаст-фуд столиці. Будівлю було продано на аукціоні, що пройшов на платформі ProZorro 8 січня. Найбільшою ціною була пропозиція у 150 млн грн, а переможцем став колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького, В'ячеслав Супруненко.

Власне, легендарний заклад, "Київська перепічка", існує на першому поверсі будинку по вул. Богдана Хмельницького, 3, з самого моменту відкриття в лютому 1981 року. Тепер у киян з'явилися побоювання щодо того, що чекає на один з найвідоміших гастрономічних символів столиці. У ТОВ "Українська перепічка", що розташовано у тому ж будинку, Інформатору повідомили: продаж будівлі ще не означатиме закриття закладу.

"Можу сказати, що Київська перепічка не продана на даний момент, і її не збираються продавати", - запевнили Інформатор у ТОВ "Українська перепічка".

Що таке київська перепічка і чому вона стала символом?

Невеликий пиріжок вагою близько 150 грамів за формою нагадує засмажений чебурек. Але вся справа в смаку - він ніжний і одночасно "смажений", з соковитою м'ясною сосискою всередині. Власне, сама перепічка - це гаряча сосиска у дріжджовому тісті, обсмаженому у фритюрі.

За часи існування недорогий та якісний продукт привертав увагу не лише студентів та молоді, природніх споживачів фаст-фуду, але й більш поважних поколінь. Секрет простий - смак, локація, "легенда". Наразі перепічку, як гастрономічний символ Києва, радять навіть закордонні путівники - TripAdvisor, Foursquare, Lonely Planet.

В радянські часи вартість пиріжка становила 22 копійки. У 2010-х вона довгий час коштувала 4,5 грн; у 2015-му здорожчала до 8 грн, а з весни 2016 року коштувала вже 10 грн. Тоді з'явилася ідея влаштувати "індекс перепічки", як мірило інфляції в країні. З грудня 2016 року перепічка коштувала 12 грн, з грудня 2017-го - 15 грн. З грудня 2018 - 17 грн, а у вересні 2019 року її ціна злетіла до 18 грн. Зрештою, у січні 2022-го вона стала коштувати 30 грн. Востаннє ціну на перепічку піднімали у травні 2023-го, аж до 40 грн за пиріжок.

Перепічка встрягала у скандал з напівоголеними дівчатами

Нагадаємо, будівлю, у якій знаходиться ТОВ "Українська перепічка", продано 8 січня за трохи більше, ніж 150 млн грн. Новий власник отримає будівлю площею 1 231,50 м кв., яка є пам’яткою архітектури. Аукціон починали з початкової ціни в 45,8 млн грн. На момент підготовки матеріалу угоду ще не уклали.

А у далекому 2017 році перепічка встрягла у скандал з рекламою в Instagram. У соцмережі з'явилися фото пиріжків в руках напівоголених дівчат, що було своєрідною формою арт-провокації - про це розповідала Інформатору київська фотографиня Олена Попова, авторка знімків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.