Рейтинг придатності міст для життя від The Economist: на якому місці Київ

Читать на русском

Українська столиця посіла 165 сходинку, неподалік від Дамаску, Тріполі та Тегерану

Читать на русском
Київ в рейтингах
Київ опинився серед гірших міст світу через вторгнення росії, зазначають укладачі рейтингу

Українська столиця посіла 165 сходинку, неподалік від Дамаску, Тріполі та Тегерану

Київ опинився на одному з останніх місць у рейтингу придатних для життя міст, що складає видання The Economist. Українська столиця посіла в ньому 165 сходинку, опинившись поруч з містами Хараре, столицею Зімбабве, та Дуалою, що в Камеруні. Усього рейтинг охоплює 173 міста в різних куточках світу.

Рейтинг оцінює умови життя в містах в п’яти категоріях: стабільність, охорона здоров’я, культура та довколишнє середовище, освіта й наука. «Не зважаючи на всі спроби захистити себе від війни, Київ увійшов в десятку найгірших міст, - зазначають укладачі рейтингу. - Його виключили з індексу 2022 року, оскільки росія вторгнулася в Україну під час збору даних. А інфраструктурна оцінка в 23,2 бали є найнижчою в рейтинзі дякуючи російським бомбам».

Зазначається, що війна в Україні вплинула й на показники інших східноєвропейських міст - в минулорічному рейтинзі від The Economist «через близькість до України» там впали показники стабільності, проте укладачі відмічають, що цьогоріч вони знову зросли. Натомість, цей показник погіршився в грецьких міст через забастовки, французьких - через пенсійні протести та містах Ізраїля й Перу через збройні конфлікти.

В чому проблема

Слід зазначити, що показники Києва в цьому рейтинзі і до початку широкомасштабного вторгнення були не найвищими. Серед міст, які укладачі відносять до «Східної Європи», українська столиця поступалася лише Ташкенту - 2017, 2018 та 2019 року. Традиційним сусідом нашої столиці є Стамбул, показники якого укладачі також оцінюють невисоко. Востаннє Київ займав високі місця в рейтингу придатних для життя міст 2013 року, коли опинився поруч з казахстанським Алмати та сербським Бєлградом.

«Умови життя в містах по всьому світу повністю відновилися після погіршення, що було викликане пандемією Covid-19, - зазначають в The Economist. - Найбільше відновилися міста в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Індекс також припускає, що життя в містах зараз набагато краще, ніж будь-коли за останні 15 років».

Найменш придатним для життя містом у світі визнано сирійський Дамаск. Друге місце з кінця займає лівіська столиця, Тріполі. Погані показники в пакістанського Карачі, Алжиру та іранської столиці, Тегерану.

Хто очолив рейтинг

Вчетверте за останні п’ять років рейтинг очолює Відень. «Місто має прекрасне поєднання стабільності, культури та розваг, а також надійної інфраструктури», - пишуть про місто в The Economist. Друге місце у датської столиці, Копенгагену, а австралійський Мельбурн, який в попередні роки вже опинявся на першому місці, цього разу отримав «бронзу».

Кращі та гірші міста за версією The Economist
Кращі та гірші міста за версією The Economist

«В цілому, дев’ять з десяти найбільших міст відносяться до малих та середніх; всі десять, та й більша частина з топ-50, знаходяться в багатих країнах, - зазначають укладачі рейтингу. - У великих містах з високим рівнем злочинності, заторами та щільністю населення справи гірші. Лондон, що впав на 12 позицій в порівнянні з попереднім роком, опинився на 46 місці, а Нью-Йорк опустився на 10 позицій і став 69-м».

У виданні додають, що розробили своє дослідження, щоб допомогти компаніям розрахувати надбавки за важкі умови праці для тих співробітників, хто переїжджає в «нове та, вірогідно, менш прийнятне місто». Відомо, що аналітичний підрозділ журналу The Economist досліджує дані про доступність товарів, безпеку життя, рівень освіти, охорони здоров’я, культурну, екологічну ситуацію, ефективність міської інфраструктури та інші показники.

Інші рейтинги

Проте не факт, що з початком війни Київ став аутсайдером світових рейтингів. В березні цього року українська столиця увійшла до переліку світових міст з хорошими показниками якості повітря, опинившись на 26 позиції між Мадридом та Токіо.

А в травні цього року Київ було названо «найбільш забудькуватим» містом України в щорічному дослідженні, яке підготувала компанія Uber. Зазвичай кияни залишають в таксі свої мобільні телефони, навушники, сумки, ключі. А от з цікавинок, що траплялись таксистам, - перука, один чобіт, колба та бюлетень для голосування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.