Поки автобуси з Фінляндії підпирають паркан, Кличко отримує ще більшу партію техніки від Німеччини

Киян обурили світлини з технікою, що мала б возити пасажирів, але вже рік стоїть на території одного з київських АТП

Гуманітарна допомога Києву від європейських партнерів
Наприкінці січня 2023-го схожі автобуси почали курсувати столицею, проте десь швидко зникли з маршрутів

Автобуси, отримані Києвом у якості допомоги від європейських партнерів, наразі стоять у одному зі столичних автопарків. Про це свідчать дані, опубліковані ГО "Пасажири Києва" - техніка "підпирає паркан", і незрозуміло, які плани має на неї міська влада. При цьому мер Києва Віталій Кличко минулого, 2023-го, року не раз хизувався гуманітарною допомогою у вигляді автобусів зі Словаччини, Фінляндії та Латвії.

Про нераціональне використання гуманітарної допомоги у вигляді міських автобусів свідчить світлина з технікою, опублікована днями ГО "Пасажири Києва". На ній декілька автобусів Volvo та Scania стоять на території київського АТП №8 (вул. Сім'ї Хохлових на Лук'янівці). До цього аналогічні фото виклали на профільному транспортному форумі, і на них видно, що техніка є частково пошкодженою (в одного з автобусів тріснула "губа" переднього бампера, в іншого - також є пошкодження цієї частини).

В деякої техніки на фото тріснуті бампери
В деякої техніки на фото тріснуті бампери

Зазначимо, що уся техніка досі не була розмитнена, наразі на автобусах стоять номери Фінляндії. Найбільш імовірно, йдеться про три автобуси, які Київ отримав у якості допомоги від фінського міста Тампере ще напочатку січня 2023 року - тоді у цьому транспорті до української столиці приїхали гуманітарні вантажі. У коментарях під фото кпинять про "безвідповідальне зберігання" автобусів та про те, що, ймовірно, їх зберігають для СЕТАМ (системам електронних торгів заарештованим майном).

Цікаво, що буквально днями до Києва доправили ще більше гуманітарної допомоги - цього разу йдеться про 22 автобуси від Deutsche Bahn, або німецької залізниці. У ГО "Пасажири Києва" повідомили, що німецька компанія передала транспорт у відповідь на прохання міського керівництва. Транспорт приїхав з дочірніх компаній DB у Східній Європі, а саме – зі Словаччини та Хорватії.

Феномен простою під час тривог та пауза із пересадковим квитком

Нагадаємо, Інформатор задавався питанням про те, чому під час повітряної тривоги у Києві стоїть весь громадський транспорт, а маршрутки - спокійно їздять містом. Виявилося, що з 1 серпня 2022 року до 17 листопада 2023 року вимушений простій наземного громадського транспорту Києва та частково метрополітену призвів до втрат 2,5 млрд грн. А за цей час транспорт зупинявся майже на 300 годин.

Також ми писали про причини, з яких міська влада відклала розробку єдиного пересадкового квитка на міський транспорт. У відповіді на одну з петицій КМДА повідомила, що проєкт відкладається до моменту скасування дії правового режиму воєнного стану в країні. До того ж, міському Департаменту транспортної інфраструктури необхідно підготувати технологію обрахунку вартості проїзду.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Політичний блогер Ігор Добжанський висловлює свої думки щодо можливої наявності шпигуна в оточенні Зеленського, особливо в контексті попадання ракети у порт Одеси, де перебував президент. Приєднуйтесь до перегляду відео, щоб оцінити цю думку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ