На мапу Руху транспорту в застосунку Київ Цифровий тепер відображатиметься навіть фунікулер, а також там додали входи та ліфти для станцій метро
У за стосунку Київ Цифровий оновили мапу Руху транспорту і закликають киян і гостей столиці до весняних подорожей цікавими маршрутами. Мапа тепер включає фунікулер, входи та ліфти для станцій метро. Про це стало відомо 13 березня з повідомлення в телеграм-каналі Київ Цифровий.
Урочисте відкриття Київського фунікулера відбулося 7 травня 1905 року. Тоді він мав назву "Михайлівський електричний канатний підйом", адже розташований поруч із Михайлівським Золотоверхим монастирем. Перші вагони відрізнялися від сучасних: вони були напіввідкритими та могли розмістити по 70 пасажирів кожен.
У 1956 році була проведена глобальна реконструкція. Фунікулер осучаснився: нові металеві вагони, м'які крісла в салонах та автоматичні двері. Ще через сім років фунікулер зазнав ще однієї реконструкції — встановлено сучасне обладнані в машинному залі, що розв'язувало проблему безпеки, станції змінили вигляд.
У 70-х роках було висунуто ідею замінити фунікулер іншими типами підіймачів. Проте головний архітектор міста Ігор Іванов заборонив таку діяльність, аргументуючи це історичним значенням фунікулера.
Майже за весь час свого існування фунікулер у Києві був найдешевшим видом транспорту. Наприклад, у 1961 році ціна за квиток була 2 копійки, і вона не змінювалася протягом 25 років.
У 2019 році було оголошено про нову глобальну реконструкцію фунікулера, проте наразі такої перспективи не передбачається.
Запрошуємо вас на захоплюючу розмову з фізичним терапевтом Єлізаветою Копєйкіною, де ми обговоримо виклики та складнощі, з якими вона зіштовхується у своїй роботі з військовими. Дізнаємося, як психологічна складова впливає на процес реабілітації та яким чином краще реагувати у таких ситуаціях. Приєднуйтесь до перегляду, щоб отримати важливі інсайти та поради від професіонала.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.