Не на часі: київська влада відклала розробку єдиного пересадкового квитка на міський транспорт до завершення війни

Читать на русском

Квиток вартістю 8 грн дозволить пасажирам користуватись будь-яким комунальним транспортом впродовж 90 хвилин

Читать на русском
Система оплати в міському транспорті
Єдиний пересадковий квиток запрацює не раніше, ніж закінчиться війна

Квиток вартістю 8 грн дозволить пасажирам користуватись будь-яким комунальним транспортом впродовж 90 хвилин

Впровадження єдиного пересадкового квитка в громадському транспорті Києва відкладається до моменту скасування дії правового режиму воєнного стану в країні. Мова про одноразовий електронний квиток, який давав би право на необмежену кількість поїздок протягом певного часу з моменту придбання, за аналогією з тими, що існують в ряді європейських міст. Про це йдеться в офіційній відповіді на електронну петицію, надану Київською міською державною адміністрацією. До того ж, міському Департаменту транспортної інфраструктури необхідно підготувати технологію обрахунку вартості проїзду.

«Оскільки зміна терміну дії будь-якого електронного квитка не передбачена в АСОП (автоматизована система обліку оплати проїзду - Авт.), вирішення такої задачі вимагає істотного доопрацювання та модернізації програмних засобів АСОП, що відповідно потребує значних фінансових ресурсів. У зв’язку з цим пропонується перенести реалізацію петиції на період після скасування дії правового режиму воєнного стану в державі», - говориться в щомісячному звіті про реалізацію відповідної петиції, оприлюдненому на сайті КМДА 2 листопада.

90 хвилин на поїздку

Петицію про необхідність створення єдиного пересадкового квитка було подано та зареєстровано ще в лютому 2023 року киянином, активістом-урбаністом Іллєю Сігачовим. Вона достроково набрала необхідні для розгляду міською владою 6 тисяч підписів та була передана на розгляд заступнику голови КМДА Петру Оленичу та очільнику Департаменту транспортної інфраструктури Руслану Кандибору.

«Пропоную впровадити пересадковий квиток вартістю 8 гривень, що дасть змогу здійснювати пересадку на інший громадський транспорт міста Києва протягом 90 хвилин. Такі дії допоможуть жителям міста діставатись пункту призначення швидше та з більшим комфортом, не вдаючись до користування маршрутними таксі з більшою вартістю квитка», - обґрунтував необхідність створення єдиного квитка автор звернення.

Варшавський приклад

Схожа система пересадкового квитка діє в європейських містах. Для прикладу, мерія польської столиці, Варшави, на своєму сайті пояснює, що квитки на увесь міський транспорт (автобус, трамвай, метро) можна придбати на різні проміжки часу:

  • 20 хвилин - повний за 3,4 злотих, пільговий за 1,7 злотих (25 грн/12 грн);
  • 75 хвилин - 4,4 зл./2,2 зл. (29,5 грн/19,1 грн);
  • 90 хвилин - 7 зл./3,5 зл. (60 грн/30 грн);
  • Одна доба - 26 зл./13 зл. (225 грн/112,8 грн).

При цьому, на відміну від Києва, у Варшаві зберегли систему продажу паперових квитків, хоч сплатити за проїзд можна й за допомогою спеціального додатку. Купити їх можна на пошті, в газетних кіосках та спеціальних автоматах, розташованих в бильшості транспортних засобів.

Корисний досвід

Варто зазначити, що деякі елементи пересадкового квитка у Києві все ж були реалізвані. З 22 серпня 2023-го через ремонт трамвайних колій на вул. Кирилівській у Києві було обмежено рух трамваїв, і на цей час транспортний Департамент організував маршрути електротранспорту, яким можна було скористатися по раніше придбаним квиткам. Відповідно, досвід, яким міська влада могла б скористатись для впровадження єдиного пересадкового квитка, вже є, і можливо екстраполювати його на транспортну систему міста в цілому.

Інформатор вже писав про ще одну болючу для киян тему, відображену в численних петиціях - зупинки громадського транспорту під час оголошення повітряних тривог. В усій країні лише три міста досі зупиняють комунальний транспорт - Київ, Хмельницький та Івано-Франківськ. А міська влада в своєму рішенні спирається на рекомендації ДСНС, які не є обов’язковими для виконання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.